Держбюджет не отримав 5 мільйонів доларів «Антонова» через Азарова

Микола Азоров. Фото radiosvoboda.org

Микола Азоров. Фото radiosvoboda.org

Держбюджет не отримав $5 млн дивідендів ДП «Антонов» через бездіяльність екс-прем’єра Миколи Азарова. Про це пише Федір Орищук у «Главкомі» з посиланням на ухвалу Печерського суду Києва.

Згідно з матеріалами справи, дев'ять років тому держпідприємство «Антонов» отримало в подарунок від росіянина (ім'я не вказано) 490 простих акцій компанії Ruslan International Limited (Великобританія) номінальною вартістю по одному фунту стерлінгів за акцію. Також він подарував «Антонову»  50% статутного капіталу фірми Ruslan Salis GmbH (Німеччина) номінальною вартістю 12,5 тис євро. З того часу держкомпанія стала учасником цих господарських товариств.

Вкладення «Антонова» виявилося вдалим. У 2006-2014 рр. держпідприємство отримало від двох нерезидентів («Ruslan International Limited» і «Ruslan Salis GmbH») дивіденди на акції і частку в статутному капіталі цих компаній на загальну суму $10,16 млн та 296 тис євро, що у гривневому еквіваленті складало 89,80 млн грн.

Втім, згідно з законодавством, держпідприємствам заборонено виступати засновниками або учасниками господарських товариств. Три роки тому Агентство держмайна України повідомило прем'єр-міністру Азарова, що ДП «Антонов», всупереч законодавчій базі, є учасником «Ruslan International Limited» і «Ruslan Salis GmbH», і отримує дивіденди.

Екс-прем'єр, на думку слідства, винен у тому, що знаючи про порушення закону і володіючи необхідними повноваженнями, не вжив жодних заходів для прийняття рішення Кабміну, якому підпорядковувався «Антонов, про передачу уповноваженому органу управління корпоративними правами держави на акції та частку в статутному капіталі двох іноземних компаній.

Влітку 2012 року міжвідомча робоча група проводила перевірку питань фінансово-господарської діяльності ДП «Антонов», яку Азаров, нібито, безпідставно перервав, хоча саме тоді були виявлені мільйонні порушення, а попередні результати ревізії передали прем'єру. Слідчі вважають, що до свого звільнення в кінці лютого 2014 роки Азаров нічого не зробив, щоб відновити законність.

З $10,16 млн, які протизаконно лягли на рахунок «Антонова» за час роботи нерезидентів, Азарова звинувачують лише відносно 37,50 млн грн. (близько $5 млн). Ці гроші компанія отримувала в 2012-2014 рр. Згідно з висновками слідства, саме така сума мала надійти до держбюджету України.

Повідомлення про підозру було направлено за адресою прописки екс-прем'єра: Київ, вул. Володимирська, 20 / 1а, кв16. Квартира за цією адресою вже рік знаходиться під арештом. Зараз Микола Азаров переховується в Росії. Інтерпол оголосив його в розшук.

Азарова також підозрюють у причетності до силового придушення протестів на Майдані. Крім того, як пособник Азаров згадується у «справі Януковича» про розтрату 220 млн грн. при створенні урядової лінії спецзв'язку на потужностях «Укртелекому». Правоохоронці  звинувачують колишнє керівництво країни в тому, що урядовий спецзв'язок був профінансований за рахунок держбюджету, в той час як інвестувати в неї повинні були приватні інвестори - власники «Укртелекому».

Ні корупції!