Нацбанк стверджує, що банківська система України “очищена” від нездорових фінзакладів

Фотоколаж “Дзеркала тижня”

Фотоколаж “Дзеркала тижня”

Директор Департаменту банківського нагляду НБУ Катерина Рожкова 9 листопада 2015 року в ефірі телеканалу UA/TV заявила, що масове очищення банківської системи від нездорових банків завершилося.

“Зараз ми знаходимося на етапі перезавантаження банківської системи. Що це означає для нас? По найбільших банках завершується оцінка діагностичного обстеження, далі будуть погоджуватися плани докапіталізації, ми віримо, що це зміцнить банківську систему”, - цитує Катерину Рожкову “Укрінформ”.

В Нацбанку виданню повідомили, що зараз проходять стрес-тести 20 банків України. Цей процес має завершитися до кінця 2015 року, а ще 20 банків будуть протестовані у 2016 році. У регуляторі запевняють, що не мають цільової кількості банків, які повинні залишитися на ринку. “Головне, щоб вони були здорові, а їх бізнес-модель – якісною”, - сказала Рожкова.

Довідка “Ні корупції!”
В тому, що банківська система України тривалий час перебуває у стресовому стані, є і корупційна складова. Як повідомила прес-служба НБУ з посиланням на голову Національного банку України Валерію Гонтарєву, матеріали на керівників і власників банків, які підозрюються у доведенні банків до банкрутства, готові до передачі в правоохоронні органи. Про це очільниця НБУ сказала на розширеному засіданні Адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, яке відбулося 6 листопада 2015 року за участю прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Всі операції повністю задокументовані, треба лише почати працювати. Зібрані всі матеріали по виведенню активів, дробленню депозитів тощо. Ми почули розуміння в цьому питанні з боку Генеральної прокуратури і сподіваємося на конструктивну співпрацю”, - зазначила Гонтарєва.

Як повідомляли ЗМІ, на засіданні Адмінради Фонду розглядалися питання взаємодії Фонду, НБУ та правоохоронних органів “щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у розкраданні коштів неплатоспроможних банків, а також координації дій з метою повернення виведених злочинним шляхом банківських активів”.