“Упирі у владі крадуть наші гроші, а скандалами відволікають від цього вашу увагу”

Єгор СоболєвМилі, чудові, рідні сусіди по місту та по країні! Я розумію, що Ви не перебуваєте всередині Парламенту. Що Ви не дивитися всі трансляції телеканалу "Рада". І взагалі, як правило, орієнтуєтеся на ФБ і пару сайтів.

Чим упирі і користуються, - пише у Фейсбуці відомий борець з корупцією депутат Єгор Соболєв

Через рік перебування в Парламенті я можу упевнено сказати: ці нещасні люди, які в Україні почасти замасковані під Президентів, Прем`єрів, парламентарів і так далі, займаються лише двома речами.

1. Крадуть наші гроші.

2. Відволікають від цього Вашу увагу.

Найлегший спосіб відволікати - скандали. На упирів працює багато талановитих спіндокторів, які добре знають, що і які емоції у Вас викличе. Мій колега Oleh Berezyuk влучно назвав їхню роботу розставлянням димових шашок.

Наприклад. Вчора в Парламенті голосувалися важливі закони. (Вони не принесуть скасування віз. Мем "безвізові закони" - успішна вигадка цих самих спічдокторів. Поки ми не подолаємо корупцію і будемо мати відкритий кордон з державою, яка на нас напала, візи ЄС не скасує.) Але законопроекти, про які йшлося, справді важливі. Один з них передбачає творення спеціальної державної агенції, яка буде відповідати за збереження арештованих активів. Голосів на цей закон в Раді не було. Бо занадто багато обраних до неї переживають за своє майно.

Тепер слідкуйте за руками. Під час ухвалення іншого закону - проекту Трудового кодексу - на голосування представником фракції Президента з голосу пропонується поправка про заборону дискримінації при прийомі на роботу. Представник фракції Прем`єра бере слово і акцентує увагу, що в цій поправці є слово "сексуальними". Далі спікер Парламенту (ще один соратник Президента) ставить поправку на голосування.

Далі Ви все знаєте. Цікаво, що трудовий кодекс був ухвалений у першому читанні. На відміну від закону про зберігання арештованих активів, за який... правильно, не проголосували.

Але про це вже ніхто не згадував, бо ввечері в Парламенті спалахнув новий скандал.