У Херсоні кандидат у мери підкуповував виборців дешевим «борщем»

мангерЯрмарок, де за дешевими цінами продавалися овочі з «борщовий групи», пройшла в Херсоні під егідою кандидата в на посаду міського голови Владислава Мангери, пише Миколаївський центр журналістських розслідувань.

На ярмарку картопля продавали по 2,50 грн. за кілограм, цибуля і капусту - по 7 грн., буряк по 3,50 грн. і моркву по 6 грн.

Кожному покупцеві відпускалося обмежена кількість товару: картоплі - не більше 5 кг., інших овочів - не більше 2 кг.

Покупцями на цьому ярмарку були в основному пенсіонери. Щоб купити навіть невелика кількість дешевих овочів, вони були змушені вистоювати в черзі.

Нагадуємо, продаж товарів за зниженими цінами, які супроводжувалися агітацією за кандидата, є порушенням ч. 4 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори», яка говорить, що «забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб'єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб'єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг ».

У другий тур виборів Херсонського міського голови, який відбудеться 15 листопада, вийшов чинний мер, самовисуванець Володимир Миколаєнко і кандидат від «Батьківщини» Владислав Мангер, який посів третє місце. Участь останнього стало можливо після зняття Володимира Сальдо («Наш Край»), який посів друге місце, але відмовився від участі у другому турі.