Кесслер відмовився від ротації, яку Порошенко назвав “виконанням вимог ЄС”. Каже, що вимоги – інші

epa03675505 (FILE) A file photo dated 17 October 20102 shows Giovanni Kessler the Director General of the European anti-fraud agency OLAF at a press briefing following the resignation of John Dalli, Member of the European commission in charge of Health and Consumer Policy at EU headquarters in Brussels, Belgium.The European Commission defended the head of the bloc's anti-fraud agency OLAF on 24 April 2013, after a supervisory report found shortcomings including the conduct of a high-profile investigation of a commissioner last year. In a report released 23 April, OLAF's supervisory committee had criticized aspects of the probe that prompted the resignation of former health commissioner John Dalli on corruption allegations. The supervisor said it was not granted full and timely access to the Dalli files, and said OLAF chief Giovanni Kessler had challenged the supervisor's power to issue a formal opinion on the case. The findings prompted one senior EU lawmaker to call for Kessler to resign due to 'mismanagement' - a charge the commission denied.  EPA/OLIVIER HOSLET

EPA/OLIVIER HOSLET

Генеральний директор Європейського управління боротьби з шахрайством (яке є складовою управлінської структури ЄС) Джованні Кесслер відмовився від призначення до конкурсної комісії з обрання антикорупційного прокурора за квотою ВР, але готовий увійти до її складу за квотою ГПУ.

Про це Кесслер заявив у телефонному коментарі "Європейській правді".

Як повідомлялося раніше, керівництво фракції Блоку Петра Порошенко внесло в Раду проект постанови, за якою Кесслера мають ввести до складу комісії, натомість виключивши з неї представницю Мінюсту США Мері Баттлер.

Порошенко в п’ятницю вже заявив, що таким чином він нібито "виконав вимоги ЄС".

Однак, як з’ясувалося, українська влада не спитала про згоду самого Кесслера на таку ротацію.

"Я дізнався про це з повідомлень у ЗМІ. Якби вони особисто спитали мене про таку номінацію – я би відмовив.

Я не готовий до участі у роботі комісії, якщо йдеться про те, що я маю замінити іншу людину, яка вже призначена за квотою Верховної ради", - заявив європейський посадовець.

Він наголосив, що не бачить потреби взагалі міняти будь-кого з квоти ВР.

"Я не чув ані від ЄС, ані від будь-кого іншого жодних претензій до тих, хто призначений за квотою Ради. Тому я не вважаю за можливе своє призначення замість цих осіб", - додав Кесслер.

Водночас, він наголосив, що в ЄС лишаються претензії до квоти Генпрокуратури у складі комісії згаданої, тому надасть згоду на призначення по цій квоті, якщо українська влада буде на це готова.

"Про це зі мною наразі також ніхто не радився, але в разі, якщо така пропозиція надійде – я буду готовий до свого призначені за квотою генерального прокурора. Не є секретом позиція ЄС з цього питання, я також читав її; є певна занепокоєність і ЄС, і громадянського суспільства щодо тих осіб, яких початково призначив Генеральний прокурор.

Тому я готовий долучитися до роботи комісії, якщо моя участь допоможе вирішити цю проблему", - заявив Джованні Кесслер.

Як повідомляла "Європейська правда", між українською владою з одного боку та ЄС і США з іншого точиться дискусія щодо складу конкурсної комісії з обрання антикорупційного прокурора.

Останні наполягають, що присутність у її складі декількох прокурорів, в тому числі одіозного заступника генпрокурора Юрія Севрука, може призвести до невизнання чесності всього конкурсу.

6 листопада, на сайті Генпрокуратури з’явилася інформація щодо змін у комісії, однак Севрук лишився в її складі.

В неділю представництво Євросоюзу в Україні поширило заяву з цього приводу, в якії дало зрозуміти, що вважає невиконаними свої вимоги.

Як відомо, від успіху у формуванні антикорупційної прокуратури залежить значна фінансова допомога з боку ЄС, МФВ та Світового банку.