Активісти вимагають від Шокіна замінити Севрука на Кесслера

Юрій Севрук. Фото: gp.gov.ua)

Юрій Севрук. Фото: gp.gov.ua)

Антикорупційні організації вимагають від Генерального прокурора України Віктора Шокіна призначити у конкурсну комісію, що обирає антикорупційного прокурора, замість Юрія Севрука італійського прокурора Джованні Кесслера.

Про це йдеться у заяві Трансперенсі Інтернешенл Україна, Центру протидії корупції та Реанімаційного пакету реформ.

Активісти наполягають, що «після двомісячних зволікань» та «критики з боку Європейського Союзу і представників українського громадянського суспільства» з конкурсної комісії має бути звільнений перший заступник генерального прокурора Юрій Севрук.

Нещодавню заяву президента України Петра Порошенка щодо оновлення складу з обрання співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури активісти називають такою, що «лише частково відповідає дійсності, адже по-факту, серед перепризначених членів конкурсної комісії немає пана Кесслера».

«Натомість, серед членів комісії лишився прокурор Севрук, призначенням якого і була обурена громадськість та міжнародники, адже саме Юрій Севрук розпочав службове розслідування стосовно іншого заступника генпрокурора – Давіда Сакварелідзе – за його спроби реформувати органи прокуратури через конкурентні конкурсні процедури», – йдеться у заяві активістів.

«Українська влада вдається до витончених хитрощів, аби зберегти власну репутацію в очах міжнародних партнерів, а Юрія Севрука – у конкурсній комісії» – так пояснюють громадські діячі появу проекту постанови Верховної Ради, якою пропонується замінити одного із парламентських делегатів у конкурсній комісій – американського прокурора Мері Батлер, на Джованні Кесслера.

Активісти вважають, що за майже місяць роботи представників від Парламенту у конкурсній комісії до них не було претензій у народних депутатів, тому підстав для будь-якої заміни делегатів від Ради – немає, а спосіб ввести в конкурсну комісію Джованні Кесслера через Парламент, а не на заміну представників від ГУ, активісти називають «неприйнятними» та вважають «спробами з боку влади втрутитися в роботу конкурсної комісії напередодні туру співбесід з кандидатами на посади в Антикорупційну прокуратуру».

«…ця постанова, як і пропозиція Президента – реалізація кулуарних політичних домовленостей, а не виконання вимог громадянського суспільства» – йдеться у заяві громадських організацій.

Активісти вкотре застерегли Президента від маніпуляцій із громадською думкою та закликали «не вводити в оману міжнародних партнерів, натомість – розблокувати процес створення Антикорупційної прокуратури та переконати Віктора Шокіна здійснити справжню, а не «косметичну» заміну осіб, делегованих ним обирати антикорупційних прокурорів».

У заяві антикорупційних організацій зазначено, що «спеціалізована антикорупційна прокуратура є ключовою ланкою для запуску Національного Антикорупційного Бюро, без якого останнє не запрацює» і у «випадку провалу запуску реально незалежних антикорупційних органів до кінця цього року» Європейський Союз «гарантовано відмовить Україні у безвізовому режимі».

Заява антикорупційних організацій