Усі судді в Україні пройдуть перевірку на дотримання антикорупційного законодавства

Порошенко НВУсі українські судді пройдуть процедуру оцінювання їхній професійних якостей після прийняття відповідних змін до Конституції, заявив президент України Петро Порошенко. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Першими мають пройти перевірку судді Верховного Суду – найвищої судової інстанції України, судді вищих спеціалізованих судів. Далі – оцінювання суддів апеляційних інстанцій, і вже після них – оцінювання суддів першої інстанції", - повідомив президент, виступаючи перед студентами та викладачами Київського національного університету імені Шевченка у п'ятницю.

За словами президента, кожен суддя не просто пройде перевірку і складе іспит, а кожного суддю оцінюватиме вища кваліфікаційна комісія як з точки зору професійних знань, так і на дотримання антикорупційного законодавства, дотримання правил судової етики. "Перевірятимуть декларацію суддів, коректність декларування доходів, видатків особистих, членів сімей, прийняття суддями тих чи інших рішень і підстави для їх скасування", - сказав П. Порошенко.

Також, за його словами, перевірятимуть легальність джерел доходів суддів. "Законопроектом передбачаються нові підстави для звільнення судді – неможливість пояснити джерела своїх доходів, джерела походження майна. І це ще один додатковий механізм боротьби з корупцією в судовій системі", - сказав президент.