Суд врятував податківця, обвинуваченого в великому хабарі

Фото volynpost.com

Фото volynpost.com

Суд виправдав слідчого з особливо важливих справ з управління податкової служби Одеської області Романа Кобилянського, обвинуваченого в отриманні хабара на суму 15 тис доларів.

Суддя Малиновського райсуду Одеси Олексій Стариков прийшов до висновку, що вина чиновника не доведена, пише «Перша інстанція».

Вирок суду розміщений в Єдиному реєстрі судових рішень.

Ось, що вдалося дізнатися про цю історію з судових документів.

Слідчий відділ податкової три роки тому проводив обшуки складських приміщень по вул. Агрономічної в Одесі. Зусилля не були марними. Виявлення 3,3 тонни апельсин, а також 3,8 тонн мандарин виявилися без документів.

Цитрусові належали компаніям «Три фрукта» (Єгипет) і «Дві зірки» (Пакистан), а направлялися за адресою української фірми «Лампочка».

Приміщення на Агрономічної було опечатано податкової разом з сумнівним товаром. Представники «Три фрукта» і «Дві зірки» звернулися до слідчого податкової з проханням вивезти швидкопсувний товар для реалізації. Він повідомив, що відкриє склад тільки за умови передачі йому хабара в 15 тис. Доларів.

Як встановило слідство, хабар передавали в два етапи. Загальна сума в гривнях склала 119,9 тис.

Після другого траншу податківця затримали правоохоронні органи. В автомобілі «Хонда Акорд», яким керував обвинувачений, оперативники виявили 10 тис. Доларів.

Однак суд не вважав цей факт достатнім для доказу провини чиновника.

Так само суд порахував непереконливими ряд документів і протоколів, оскільки вони були неправильно складені, були відсутні деякі підписи. Крім того, він не взяв до уваги аудіозапис, зроблений під час передачі хабара, оскільки серед документів був відсутній протокол видачі диктофона. З цієї причини суд не взяв до уваги фоноскопічну експертизу диктофонного запису. Показання свідків здалися суду недостатніми.

Сам Кабилянскій свою провину на суді теж не визнав. А служителі Феміди постановили визнати обвинуваченого податківця невинним і віддати йому вилучені гроші.