Ще один прикордонник “погорів” на хабарі, який він вимагав від родичів учасника АТО

Фото ZIK. ua

Фото ZIK. ua

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою затримали на хабарі інспектора мобільної застави “Чернігів” Чернігівського прикордонного загону.

Здирник вимагав від родичів військовослужбовця 1100 доларів США, пообіцявши, що той буде переведений у регіон, більш віддалений від району активного проведення Антитерористичної операції.

Хабарника спіймали під час отримання частини неправомірної вигоди у розмірі 400 доларів США, повідомляє прес-центр СБ України.

За матеріалами Управління СБ України в Чернігівській області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Проводяться оперативно-слідчі дії.

Довідка “Ні корупції!”
Як повідомляється на офіційному веб-сайті Державної прикордонної служби України, “боротьба з корупцією, поряд з боротьбою з російською агресією на сході України, є найбільшим викликом для незалежної та суверенної України. Сьогодні корупція стала найнебезпечнішим видом злочину, тому протидія цьому явищу є одним із пріоритетних напрямів діяльності правоохоронних органів, у тому числі і Державної прикордонної служби України”.

Наводячи приклади боротьби із корупцією, відомство зазначає, що з початку 2015 року прикордонники лише Окремого контрольно-пропускного пункту “Київ” зафіксували 23 випадки, коли їм пропонували хабарі, загальна сума яких складає понад 33 тисячі гривень. Такі ж випадки мали місце і на інших ділянках кордону, а також у контрольних пунктах в’їзду-виїзду на лінії розмежування між силами АТО та терористами.

Державна прикордонна служба України звертається до усіх громадян з проханням: у разі вимагання хабарів прикордонниками телефонувати на гарячу лінію “Довіра” за номером (044) 527-63-63, а також нагадує, що не лише за отримання хабара, але й за спробу його дати передбачена кримінальна відповідальність.