Одеська лікарня переплатила більше 2 мільйонів при закупівлі медобладнання

Фото: ДТ

Фото: ДТ

28 жовтня 2015 за результатами тендеру, що проходив 18 серпня 2015, комунальною установою «Одеська обласна клінічна лікарня» було акцептовано пропозицію ТОВ «Амаркорд» із закупівлі медичних інструментів, пише Миколаївський центр журналістських розслідувань.

Вартість інструментів склала 5,24 млн грн., сказано в повідомленні громадської організації «Верховенство права».

Всього у конкурсних торгах брали участь чотири підприємства: ТОВ «Ірідіум», ТОВ «Тріамедіка», ТОВ «Амаркорд», ТОВ «П'ятий Елемент Медика». Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Тріамедіка» - 3,18 млн грн. яка виявилася на 2млн менше, ніж запропонував учасник - переможець торгів.

Причиною відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції замовник назвав наступне: замість балансу та фінансового звіту за останній календарний рік учасником був наданий баланс станом на 30 червня 2015 року та звіт про фінансові результати за 1 півріччя 2015 року, також копії свідоцтва про державну реєстрацію учасника не завірені нотаріально .

«З вищевикладеного випливає, що замовник відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію з формальних підстав, нехтуючи можливістю зберегти бюджетні кошти у розмірі понад 2 мільйонів гривень. А адже на ці кошти лікарня могла закупити набагато більше медичного приладдя, які отже знаходяться у великому дефіциті. З метою запобігання втрати державних коштів ми звернулася в компетентні органи Одеської області, а також до замовника торгів з вимогою провести перевірку на предмет протиправних дій чиновників, притягнути винних осіб до відповідальності та розірвати незаконний договір », - заявили активісти.