Критика ГПУ Пайеттом – це позиція США, заявив екс-посол

Гербст 1

Джон Гербст

Заяви американського посла Джеффрі Пайетта, в тому числі його гостра критика Генпрокуратури, відображають офіційну позицію Вашингтона. Таку думку висловив посол США в Україні в 2003-2006 роках Джон Гербст в інтерв'ю "Голосу Америки".

"Висловлювання Джеффрі Пайетта про корупцію в Україні мають повну підтримку у Вашингтоні. Я це знаю", − зазначив дипломат.

На думку Гербста, президент України Петро Порошенко повинен прислухатися до рекомендацій американського посла і думки громадянського суспільства, і все-таки призначити нового генерального прокурора.

"Віктор Шокін вважається корупційною фігурою, що представляє цінності минулого, тому президенту Порошенко варто замінити людину на цій посаді. Генпрокуратура повинна займатися переслідуванням не тільки супротивників президента, замішаних у корупції, але і його союзників", − наголосив Гербст.

Дипломат також додав, що він розуміє складність боротьби з корупцією в Україні.

"Протягом 25 років корупційні практики в Україні були нормою. Нинішнім лідерам, які більшу частину життя пропрацювали в цих умовах, непросто вирішити цю проблему самостійно", − зазначив екс-посол. Він також додав, що і США і ЄС мають намір і далі заохочувати і стимулювати боротьбу з корупцією в Україні.

Раніше повідомлялося, що посол США в Україні Джеффрі Пайетт назвав системну корупцію і повільне реформування державних інститутів головними факторами, які перешкоджають зростанню іноземних інвестицій в українську економіку.

Посол також зазначив, що ГПУ є сміливі співробітники, які протистоять корупції у керівництві прокуратури.

наприкінці вересня посол США в Україні Джеффрі Пайетт розкритикував діяльність Генеральної прокуратури України, заявивши, що прокурори саботують реформи і ухиляються від розслідування резонансних корупційних справ. Зокрема, Пайетт звинуватив прокурорів-корупціонерів в залякуванні реформаторів.

В якості прикладу відкритого саботажу реформ ГПУ Пайетт навів справу колишнього міністра екології Миколи Злочевського, а також нагадав про інших корупційних скандалах, зокрема, про справи "діамантових прокурорів" Шапакина і Корнійця. Посол особисто закликав генерального прокурора Віктора Шокіна активніше боротися з корупцією в Україні.

Під час офіційної зустрічі Шокіна і Пайетта 7 жовтня голова ГПУ запропонував залучити американських експертів до розслідування справи "діамантових прокурорів".

ZN