Чиновники визнали закінченим будівництво недобудованої багатоповерхівки без нормального водопостачання та світла

будДержавна архітектурна-будівельна інспекція України підтвердила закінчення будівництва багатоповерхівки у Дарницькому районі Києва на вулиці Єлизавети Чавдар 13, хоча воно ще не було завершене. Про це пише Олександра Устінова в «Українській правді».

Десять років тому Київська міська рада передала в оренду ПАТ ХК «Київміськбуд» 13,24 га для будівництва житлових будинків у шостому мікрорайоні масиву Осокорки.

В подальшому майнові права на об’єкт будівництва від Київміськбуду перейшли до ВАТ «Трест Київпідземшляхбуд-2», який уклав договір із ЗАТ «Комлексне підприємство широкопрофільного будівництва-2». Це підприємство стало замовником будівництва та отримало не тільки майнові права на ще не збудовані об’єкти, але і право залучати інвестиції під будівництво, тобто – продавати майбутні квартири. Для цього був укладений ще один договір – із ТОВ «Фінансова компанія «Укрреставраці». Сам же ВАТ «Трест Київпідземшляхбуд-2» став генеральним підрядником.

Власниками та керівниками усіх трьох підприємств виявилися члени однієї родини. Керівником  "Комлексного підприємства широкопрофільного будівництва-2» є Василь Кочерга. Він разом із дружиною Ніною Кочергою є бенефіціарними власниками цього підприємства. Ніна Кочерга є також керівником «Фінансової компанії «Укрреставрація». Керівником «Тресту Київпідземшляхбуд-2»  є син Василя та Ніни Кочерги Олег, який також є у співвласниках Тресту, разом із Оленою Кочергою.

У серпні 2013 року «Київміськбуд», «Комплексне підприємство широкопрофільного будівництва-2», та «Трест Київпідземшляхбуд-2» уклали акт про «готовність об’єкта до експлуатації». У документі зазначено про виконання всіх необхідних робіт, в тому числі, про будівництво трансформаторної підстанції загальною площею 120 квадратних метрів.

На підставі підписаного акту готовності Державна архітектурна-будівельна інспекція України видала сертифікат, яким засвідчила відповідність закінченого будівництвом об’єкта. Вважається, що з серпня будинок введений в експлуатацію.

У реальності ж 2015 року в одній з трьох секції будинку досі не працюють пасажирські та вантажні ліфти, місця загального користування не обладнані системою протипожежної сигналізації, трансформаторна підстанція так і не побудована. Електричні мережі "Київенерго" в експлуатацію не прийняті, і для електриків введена в експлуатацію багатоповерхівка досі "будмайданчик" із відповідними "тимчасовими" комунікаційними мережами, розрахованими на інші потужності.

Аналогічна ситуація з каналізацією. У Київводоканалі були здивовані, дізнавшись, що замість будмайданчику давно зведений будинок, мешканці якого і досі користуються "тимчасовою" каналізацією.Але всього цього не побачили державні інспектори під час видачі сертифікату.

Наразі будинок заселений наполовину. Ошукані мешканці спробували поскаржитися і зафіксувати недоробки в ЖЕК, який обслуговує будинок. Але виявилося, що ЖЕК очолює вже згадана Ніна Кочерга. Власники квартир будинку вирішили звернутися із заявами про злочин до Генпрокуратури.

Ні корупції!