Сільського голову з Тернопільщини будуть судити за 280 тисяч хабара за землю

Дерибан земліПрокуратура області направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно голови одної із сільських рад Тернопільського району, яка обвинувачується у службовому підробленні та одержанні неправомірної вигоди.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Тернопільської області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що сільський голова вимагала та отримала від місцевого жителя 280 тис грн. хабара за сприяння у позитивному вирішенні питання щодо передачі йому у власність земельної ділянки площею 0,10 га, розташованої на території сільської ради.

Окрім того, сільський голова склала завідомо недостовірну виписку з рішення сільської ради, хоча достовірно знала, що на сесії органу місцевого самоврядування вказане земельне питання не розглядалося та не вирішувалося.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні прокуратурою області направлено до суду.

Санкція ч. 1 ст. 366 КК України передбачає покарання у виді штрафу до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а ч. 3 ст. 368 КК України – у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.