Головним результатом цих виборів вважаю перемогу Терещенка в Глухові, – Забужко

Оксана Забужко. facebook.com

Оксана Забужко. facebook.com

ЗАПАНУЄМ І МИ, БРАТТЯ, У СВОЇЙ СТОРОНЦІ...
Я обіцяла написати, чому вважаю головним результатом цих виборів перемогу Терещенка в Глухові, але пан Мішель усе якнайкраще розповів сам, послухайте уважно.

Чесно - вражена, до сліз: не думала, що він НАСТІЛЬКИ все розуміє.

Включно з тим, що заатакована ним мафія всіх тих "потомственних чекістів" (с) може його просто вбити, "застрєліть", - написала Оксана Забужко на своїй сторінці у Фейсбуці

Але тут уже по-козацькому - "здобути або вдома не бути", "пан або пропав". Взагалі, ціле це відео - то жива ілюстрація до "Notre Dame d`Ukraine" - до розділу про цінності традиційних еліт і те почуття ДЕМОКРАТИЧНОГО ПРЕДСТАВНИЦТВА, що його 1905 р. озвучила була Леся Українка:

Глянь, всі ми - закуті в залізо борці,
Або посивілі в науках ченці,
Ми світочі свого народу.
За нами спокійно жили орачі,
Бо ми боронили і вдень і вночі
Плоху гречкосійську породу.
("Граф фон Ейнзідель")

Саме з цього почуття почалась європейська демократія - без нього вона в принципі неможлива, бо неможливий ефективний політичний клас. І саме з цим почуттям найлютіше воювали чекісти, винищуючи його носіїв до третього коліна, щоб і на насіння не зосталось. В результаті на сьогодні ми всі, так чи інакше, "викорінені" - вивласнені, "бездомні": позбавлені тої сили (уу, якої потужної!), котру дає ВОЛОДІННЯ СВОЄЮ СПАДЩИНОЮ. І наші журналісти, бідолашні совки з "запорєбріком" у головах, покірно пишуть у заголовках: "Мером Глухова став уродженець Франції" )). Тоді як УКРАЇНСЬКІ журналісти мали б написати: "ЧЕРЕЗ 150 РОКІВ МЕРОМ ГЛУХОВА ЗНОВУ СТАВ ТЕРЕЩЕНКО". І це був би хай маленький, але крок "до Європи": до європейської ментальности.

NB: У нас люблять посилатись на Гавела (мовляв, "Україні потрібен свій Гавел"), - але якось не згадують, що найбільш фундаментальною його реформою (і в країнах Балтії теж така була!) стала РЕСТИТУЦІЯ - повернення країни її колишнім господарям. Коли будете в Празі, зверніть увагу - ХТО за останні 25 років відбудовував місто, відкриваючи в ньому нові музеї, галереї, театри і т.д. (просто читайте таблички при вході!). І спробуйте уявити на хвилинку, щО б ви робили, якби вам (раптом!) повернули у власність - зацілілий дім прадіда, або землю розкуркуленого діда... Фантастика? Ну так ось тому ми й "не Європа" - не пани "у своїй сторонці", а, як каже один мій знайомий, "найоманиє работнікі": що навіть під'їзд у нашому будинку - уже "не наш".((

А Глухів - він Терещенків, "себе-город": пан Мішель у нього повернувся "в обхід Системи", але законним шляхом (через вибори). І він його таки відродить, перетворить колишню гетьманську столицю не на іграшкову "вітрину", а на справжній "східний форпост" України. Якщо тільки - Господи, вбережи! - не накладе в цій війні головою.

Тому що це війна, так, - і не менш важлива, ніж в АТО. Як океан у краплі води, змодельована в форматі одного міста наша головна, столітня війна: європейської України - із східним Чекістаном (в тому числі і в собі!). За свободу. За незалежність. За право бути собою.

Поможи, Боже, цьому чоловікові.

Мішель Терещенко: «Треба довести, що зміни на краще можливі»">Мішель Терещенко: «Треба довести, що зміни на краще можливі»

Лідер виборчих перегонів на посаду міського голови Глухова й нащадок роду українських підприємців та меценатів Мішель Терещенко, пояснив Радіо Свобода, з яких причин пішов на вибори. Терещенко каже, що не зміг допустити, щоб люди зневірилися, щоб смерті Героїв на Майдані та на Сході були марними, і хоче довести на прикладі Глухова, що змінити на краще життя громади – можливо.