В аеропорту «Бориспіль» керівництво заробляло на VIP-пасажирах

Бориспіль

Бориспіль

Печерський суд Києва відкрив правоохоронним органам доступ до документів ДП «Міжнародний аеропорт« Бориспіль ». Керівництво головних повітряних воріт України підозрюють у розтраті майна на махінаціях з тарифами для VIP-пасажирів, пише «Перша інстанція»

Санкція на доступ до документів видана в рамках розслідування, яке Генпрокуратура почала 23 жовтня по ч. 2 ст. 191 КК.

У ході розслідування встановлено, що керівництво ДП «Міжнародний аеропорт« Бориспіль», використовуючи службове становище, завдало значних збитків державі.

У матеріалах справи зазначено, що «Бориспіль» надає послуги з обслуговування пасажирів аеропорту в VIP-терміналі за тарифом, встановленому в розмірі 1800 грн. При цьому ряд осіб має право на пільговий тариф - у розмірі 513 грн. До даної категорії відносяться прибувають або відлітають на запрошення керівництва аеропорту «Борисполя», держорганів (для вирішення у зв'язку з питаннями функціонування галузі, перспектив розвитку аеропорту), керівники авіакомпаній, які обслуговуються в «Борисполі» і ряд інших осіб.

З'ясувалося, що використовуючи цю норму, посадові особи «Борисполя» «протягом 2015 року, всупереч розробленої технології обслуговування VIP-гостей аеропорту, безпідставно застосовували пільговий тариф для ряду фізосіб, які не мають на це права, - сказано в судових матеріалах з посиланням на кримінальну справу. - В окремих випадках, запрошення на обслуговування в VIP залі виписувалися на підставних осіб».

Для визначення матеріального збитку, який нанесло керівництво аеропорту «Бориспіль», прокуратура просила про доступ до журналів обслуговування гостей аеропорту в Прем'єр-залі; заявки на обслуговування гостей через VIP-зал терміналу «D», документи на підставі, яких визначена вартість вищезазначених послуг та інше. Суд задовольнив клопотання.