Чиновники Мінагрополітики розтратили понад 50 мільйонів

Фото: ДТ

Фото: ДТ

Чиновники Міністерства аграрної політики України, а також підконтрольних установ та підприємств допустили порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму в 50 млн грн. Про це повідомляє прес-служба ДФІ України.

Перевірка охопила період з квітня 2013 по кінець 2014 року. Зокрема, фінінспектори встановили недолік державного майна та його незаконне відчуження всього на суму понад 13 млн грн.

Так, під час ревізії ДП «СГ« Ягубець »У Черкаській області, виявлено недостачу п'яти корівників, телятника та кормокухні всього на суму 3,5 млн. грн. Керівники окремих філій ДП «Конярство України» всупереч вимогам укладених з ними контрактів без відповідного погодження з органом управління реалізовували, а також вибраковували з подальшим продажем племінних генетичних коней на суму понад чотири мільйони гривень.

На незаконну фінансову підтримку приватних підприємців держава розтратила ще 3,8 млн грн. Наприклад, ТОВ «Новий двір» (Хмельницька область), яке отримало державну підтримку на певне поголів'я корів, допустило його зменшення. При цьому всупереч законодавству суспільство не повернуло до держбюджету 1,2 млн. грн.

Крім того, міністерство не здійснювало належного контролю за діяльністю державних підприємств. Так, в 2012 році воно звільнило від займаної посади директора ДП «Великолазівському» (Закарпатська область) і припинило дію контракту. Однак під час ревізії встановлено, що він протягом 2013-2014 років підписував фінансові та розрахункові документи, а загальна сума виявлених на підприємстві порушень досягла понад мільйон гривень.

Під час ревізій навчальних закладів, що перебувають у сфері управління міністерства, фінінспектор констатували низький рівень фінансової дисципліни при використанні бюджетних коштів і майна. Зокрема, загальна сума виявлених порушень, які призвели до втрати ресурсів, становить 19,4 млн грн. Серед них найпоширенішим є покриття рахунків загального фонду видатків на утримання гуртожитків навчальних закладів, штатних посад працівників, повинні здійснюватися зі спеціального фонду. Крім того, невиконання випускниками навчальних закладів, які навчалися за державним замовленням, трирічної «відпрацювання» в державному секторі економіки призвело до витрат бюджетних коштів на суму 2,8 млн. грн.