Засуджений за хабарництво топ-міліціонер заявив у суді, що гроші просив на контрзакупку

Фото dt.ua

Фото dt.ua

Колишній начальник відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Південноукраїнського міськвідділу міліції, який разом з двома полагоджений був засуджений за хабарництво, провину свою в скоєному не визнав і намагався довести в суді невинність.

Про це свідчить вирок Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області, пише «Преступности.НЕТ».

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що в червні минулого року в Южноукраїнську затримали міліціонерів, які вимагали хабар з місцевого жителя за не притягнення його до кримінальної відповідальності.

Як зазначається у вироку, затримано вони були співробітниками ОВБ в приміщенні місцевої наркології після передачі потерпілим 8-ми тисяч гривень хабара. Однак, через пару днів всі троє були відпущені під заставу у розмірі 80 і 240 гривень за рішенням судів.

Надалі, поставши перед судом, екс-начальник ВБНОН Південноукраїнського міськвідділу міліції заявив, що він не винен, а гроші, які йому передав потерпілий - кошти, необхідні йому для проведення контрольних закупівель наркотиків.

«Обвинувачений пояснив суду, що працюючи на посаді начальника сектору БНОН Южноукраїнського МВ УМВС, в межах наданих повноважень займався викриттям злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків і повинен був проводити оперативну закупівлю амфетаміну, однак кошти на це керівництвом не виділялися. Він намагався позичити кошти для цієї мети у колег, однак йому відмовили », - зокрема наголошується у вироку суду.

За словами підсудного, вони затримали потерпілого зі шприцом з опієм, і він став пропонувати їм «вирішити питання на місці без паперів».

«Вони відмовили затриманому і на службовому автомобілі вирушили в міськвідділ. По дорозі потерпілий вколов опій собі в ногу, і в шприці залишилося незначна кількість наркотичної речовини. Доставивши його в кабінет №306 на третьому поверсі міськвідділу, він відпустив підлеглого і залишився із затриманим в кабінеті вдвох. Розуміючи, що речовини у шприці недостатньо для кримінальної відповідальності, він вирішив завербувати його в якості закупника наркотиків, але той категорично від цього відмовлявся і пропонував йому за гроші вирішити питання. Розуміючи, що грошей у того немає, він пожартував з ним і запропонував вирішити питання за 3000 доларів », - йдеться у вироку. - «Але затриманий не погодився бути закупником і продовжував пропонувати гроші. Оскільки йому потрібні кошти для оперативної закупівлі амфетаміну, а затриманий наполегливо пропонував йому гроші, він вирішив домовитися з ним».

Він переконував суд, що отримані кошти від потерпілого він не збирався привласнювати як неправомірну вигоду, а повинен був використовувати для оперативної закупівлі амфетаміну. А саме затримання обвинувачений назвав провокацією з боку співробітників ОВБ, «оскільки вони дуже добре працювали і заважали наркоторгівлю в Южноукраїнську».

Потерпілий же в суді заявив, що співробітники міліції гроші в нього просили саме з метою уникнути кримінальної відповідальності, а не для оперативної закупівлі.