Генпрокуратура України повинна припинити підривати реформи – посол США

Пайетт похвалив Каська і Сакварелідзе flickr.com / U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Пайетт похвалив Каська і Сакварелідзе flickr.com / U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Як і судова система, прокуратура в країні мусить стати сучасною, політично незалежною і фаховою інституцією, аби боротися з корупцією і захищати інтереси держави й громаду. Про це посол США в Україні Джеффрі Пайетт заявив у п"ятницю 30 жовтня на відкритті конференції Бізнес-ради "США-Україна", повідомляє Цензор.НЕТ.

У своїй промові Пайtтт відзначив роботу "двох сміливих реформаторів" Генпрокуратури - Давида Сакварелідзе та Віталія Каська, які докладають зусилля до "призначення незалежного Генерального інспектора для розслідування і судового переслідування корумпованих осіб у Генпрокуратурі".

Посол закликав ГПУ сприяти Сакварелідзе та Каську ресурсами і повноваженнями, необхідними "для засудження винних, і відродження суспільної довіри до ГПУ".

"Тривожним сигналом стали коментарі Каська для ЗМІ на цьому тижні про те, що він та інші реформатори всередині ГПУ зазнають сильного тиску. Це ознака того, що у цій важливій структурі триває складна битва між Старою Україною і Новою Україною", - підкреслив Пайетт.

Посол США закликав Генпокуратуру "перестати підривати реформи та захищати корумпованих прокурорів у своїх лавах, таких як заарештовані у липні сумновідомі "діамантові прокурори", а також припинити блокування кримінальних розслідувань хабарництва, змов та політичних домовленостей".

Посол запевнив, що США готові співпрацювати з Україною у цій сфері.