Якби ГПУ надала докази по справі Портнова, Суд ЄС не ухвалив би такого рішення

Портнов

Андрій Портнов

Прокуратура не надала доказів в Суд Євросоюзу у справі екс-заступника адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова, оскільки нинішня влада сама зав'язана в цих махінаціях. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив адвокат Ростислав Кравець.

У звільненні активів Портнова судом юрист не вбачає нічого дивного. Генпрокуратура інкримінувала Портнову привласнення та розтрату державного майна, але доказів у цій справі не надала.

За його словами, скандальна популярність правових реформ, проведених Портновим, внаслідок яких Верховний суд втратив частину своїх повноважень, а касаційні суди здобули право відмови у розгляді, була очевидним чинником його корупційної діяльності. А проте він виграв у Генеральної прокуратури сім судів ще в Україні за недостатністю доказів. При цьому експерт упевнений, що докази протиправної діяльності Портнова у ГПУ є.

«Якби вони надали якісь докази у справі Портнова, Суд ЄС не ухвалив би такого рішення. Та й санкції були введені винятково на прохання Генпрокуратури. У свою чергу, Суд Євросоюзу неодноразово подавав запити щодо  надання документів, які послужили б доказом провини юриста», - пояснив експерт.

З його точки зору, слідство у справі Портнова в прокуратурі провели і доказів знайшли достатньо, проте озвучувати їх не хочуть.

«А все тому, що сьогоднішня влада дуже щільно була пов'язана з минулою владою. І розголошуючи цю інформацію, нинішню верхівку потрібно буде притягнути до відповідальності і терміново люструвати», - вважає Кравець.

За словами юриста, вина у звільненні Портнова повністю лежить на Генпрокуратурі і нинішній владі.

Стаття в тему:

Игра в поддавки: как суды и Генпрокуратура помогают “Cемье” избавляться от санкций