На Черкащині селянин з гранатою хотів відновити свої права на землю. Є жертви

ГранатаНа Черкащині у с. Лящівка Чорнобаївського району чоловік підірвав гранатою себе та керівника місцевого сільськогосподарського товариства Федора Скрипки з дружиною. Чоловік загинув, за життя двох постраждалих борються лікарі. В міліції припускають, що вибухнула граната Ф-1. На місці події працює слідчо-оперативна група. «За фактом вибуху відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 15, частини 2 статті 115 (замах на вбивство та умисне вбивство) Кримінального кодексу України», - повідомляє прес-служба УМВС в Черкаській області.

Конфлікт, викликаний небажанням місцевого СТОВ повертати земельні паї селянам, які хочуть обробляти свої землі самостійно,  триває вже другий рік. Доходило до бійок з представниками сільгосппідприємства.
Навесні минулого року було побито жителя Лящівки Олександра Чорнобая.

«Він вирішив виділити свій земельний пай, який віддав в оренду СТОВ “Лящівка”, та обробляти 6 га самостійно. 10-річний термін угоди закінчився, тож чоловік мав законне право виділити й забрати земельну ділянку. Чорнобай попередньо попередив директора товариства про це. Але СТОВ засіяло пай селянина озиминою. Випадково проїжджаючи повз поле, Чорнобай побачив, що на його ділянці трактор СТОВ передисковує сходи пшениці. Коли чоловік обурився побаченим і намагався перешкодити – охоронці товариства побили його і вивезли. Чорнобая знайшли вже під ранок за 15 км від Лящівки із перебитими ногами та численними побоями. Чоловік став інвалідом», - писало тоді місцеве інтернет-видання.
Очевидно, зневіра у справедливому вирішенні земельного конфлікту сьогодні підштовхнула чоловіка на крайній крок.

Стаття-передісторія свідчить, що про конфлікт, який призвів до трагедії, давно знав очільник Черкащини. 

Через справу, яку “особисто контролює” Ткаченко, хотіли посадити сільського голову