Держчиновники від медицини крали мільйонами, створивши корупційні схеми

Фотоколаж tvoemisto.tv

Фотоколаж tvoemisto.tv

Посадовці держпідприємства “Державний експертний центр МОЗ України” створили корупційний механізм, який дозволяв їм наживатися на кримінальному “бізнесі”.

Їх діяльність викрили співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою та міліцією.

За повідомленням прес-центру СБУ, чиновники систематично закуповували для потреб підприємства товари, роботи та послуги за завищеними цінами.

Зокрема, представники керівництва держпідприємства під час будівництва офісного приміщення безпідставно перерахували підрядникам 3,2 мільйона гривень, не передбачених кошторисною документацією.

Правоохоронці встановили також, що у 2013 році ці ж посадовці експертного центру орендували у приватного підприємства 5,5 тисяч квадратних метрів нежитлових приміщень. Через суттєве завищення вартості оренди держпідприємству було завдано збитків на більше ніж 4,6 мільйона гривень.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Встановлюються інші факти корупції у держпідприємстві. Зокрема, перевіряється інформація щодо рішень, які призвели до реєстрації на території України лікарських засобів з порушенням законодавства.

Довідка “Ні корупції!”

Про факти масових зловживань, створення розгалуженої корупційної системи в організаціях та установах системи охорони здоров’я, а також про необхідність боротьби із цими явищами неодноразово говорив глава МОЗ України Олександр Квіташвілі. Він також заявляв, що існуючий стан справ став можливим завдяки прямій зацікавленості деяких народних депутатів, яким, на його думку, “не потрібні реформи, оскільки вони мають фінансові інтереси, які втратять у разі змін в країні”.

Наприкінці червня цього року Квіташвілі, коментуючи намір фракції Блоку Петра Порошенка відправити його у відставку, сказав на прес-коференції: “Я приїхав в Україну проводити реформи… А багато хто не зацікавлений у проведенні реформ в охороні здоров'я”.

"Для мене важливо, щоб ВР прийняла закони щодо реформування охорони здоров'я. Це для мене важливіше, ніж моя кар'єра в цій країні", - запевнив міністр.