Чиновника-еколога спіймали на хабарі за “кришування” незаконного видобутку піску

Фото cherkasy24.info

Фото cherkasy24.info

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою затримали на хабарі начальника відділу Державної екологічної служби в Чернівецькій області.

Майже місяць, щотижня, держслужбовець спільно з колишнім співробітником екослужби вимагав у приватного підприємця 2 тисячі гривень за можливість протиправного видобування гравійно-піщаної суміші.

За ці гроші вони обіцяли не вживати заходів державного контролю. Крім того, хабарники додатково “просили” ще одну тисячу євро за надання бізнесменові дозволу на проведення руслорегулюючих робіт, повідомляє прес-центр СБУ.

Правоохоронці затримали правопорушників під час отримання чергової частини поборів. Відкрито кримінальне провадження. Слідчі також працюють над встановленням інших можливих фактів отримання хабарів начальником відділу екологічної служби.

Довідка “Ні корупції!”
Звичайний пісок, що видобувається незаконно, з грубими порушеннями природоохоронних норм, для багатьох ділків, а також державних інспекторів, які “кришують” цей кримінальний бізнес, стає справді золотим.

“Вартість видобутку піску мізерна по відношенню до ціни цього ресурсу. І штрафи мінімальні – 62 гривні за тонну незаконно добутого піску”, – повідомила виданню “Голос UA” голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

“З одного боку, це створює умови для отримання чиновниками хабарів, з іншого – для недобросовісної діяльності цих структур. Це повинна контролювати Державна екологічна інспекція. Необхідно створити реєстр всіх організацій, які працюють на воді. Роботу земснарядів в Борисполі, де нещодавно стався факт хабарництва, підтримував і лобіював державний інспектор. Кожна структура, яка виготовляє цемент, повинна бути перевірена на предмет того, де вона бере пісок і в яких обсягах”, – зробила висновок еколог.