Чиновник вимагав у бізнесмена 22 тисячі за порушення пожежної безпеки

Фото volynpost.com

Фото volynpost.com

Топ-чиновника Держслужби з надзвичайних ситуацій у Шевченківському районі Києва спіймали на отриманні великого хабара. Про це пише «Перша інстанція».

Своїм рішенням суд задовольнив клопотання прокуратури про взяття чиновника під варту. Як випливає з судового документа, прокуратура Київської області підозрює начальника відділу держконтролю у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Управління з надзвичайних ситуацій у Шевченківському районі ГУ ГСЧС України в Києві в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

На свою посаду чиновник був призначений 21 серпня 2015. І буквально відразу почав впроваджувати на роботі передової корупційний досвід української бюрократії. Як сказано в матеріалах кримінальної справи, озвучених на суді, при проведенні перевірки господарської діяльності ТОВ «Росукрконсалтінг» представник служби з надзвичайних ситуацій вирішив поліпшити своє матеріальне становище, повідомивши топ-менеджеру підприємства про порушення правил пожежної безпеки. Щоб уникнути кримінальної відповідальності він запропонував закрити очі за винагороду у вигляді 22 тис грн.

Чиновник і менеджер домовилися про зустріч, яка відбулася 15 жовтня на автомобільній стоянці біля торгової-розважального комплексу «Україна» в Києві. Пожежний туди приїхав на автомобілі Volkswagen Jetta, а заступник директора «Росукрконсалтінга» сів до нього в машину. У салоні автомобіля чиновник повідомив, що грошові кошти слід передати не йому особисто, а посередниці, яка очікувала біля автомобіля. Чиновник уточнив: спочатку слід купити конверт для грошей, який, у свою чергу, необхідно загорнути в газету.

Повернувшись до автомобіля, представник приватної компанії передав 22 тис, загорнуті в агітаційну газету «Об'єднання САМОПОМІЧ», яку знайшов на вулиці. Після передачі грошей хабарники були затримані. 16 жовтня представникові влади повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (передбачає тюремне ув'язнення від 5 до 10 років).

Прокурор просив суд взяти підозрюваного під варту і визначити заставу в розмірі 4000 мінімальних заробітних плат – 5.51 млн грн.

Задовольняючи клопотання про запобіжний захід, суддя визначив заставу в розмірі 821 мінімальних зарплат – 1 млн грн.