Черкаське підприємство не сплатило понад 6 млн. грн. податку, використавши реквізити фіктивних фірм із зони АТО

ДФССпівробітники податкової міліції Черкас встановили, що директор місцевого підприємства відображав у податковій звітності фіктивні операції купівлі мінеральних добрив.

Продукцію підприємства оформляли як міндобрива відомого вітчизняного виробника.

Оперативники фіскальної служби з'ясували, що для відображення походження продукції керівництво фірми використав реквізити п'ятнадцяти фіктивних фірм.

Легітимність здійснення операцій з останніми неможливо підтвердити. Оскільки ці фірми переоформили на підставних осіб, які зареєстровані в зоні АТО.

Так, за допомогою незаконних схем, підприємство "зекономило" 6,3 млн грн податків. Про це повідомили у прес-службі Головного управління ФС в Черкаській області.

За результатами позапланової документальної перевірки підприємству нараховано майже 2,5 млн грн податку на прибуток і 3,8 млн грн податку на додану вартість.

За цим фактом зареєстрували кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Директорові підприємства «світить» позбавлення волі від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Також податківці вживають заходи для відшкодування завданих державі збитків.