Аудит КМДА: керівництво намагалося приховати участь у злочинних схемах?

За результатами проведення аудиту столичної міськадміністрації правоохоронці відкрили 60 кримінальних проваджень. Старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець повідомив про тих чиновників, які спробували приховати свою участь у злочинних схемах.
КМДА 1

Столичні правоохоронці відкрили 60 кримінальних проваджень після проведення фінансового аудиту Київської міської державної адміністрації. Як повідомляє прес-служба прокуратури Києва, за результатами досудового розслідування органи прокуратури столиці повідомили про підозру 10 посадовим особам. Їхні дії завдали шкоди бюджету на суму понад 20 мільйонів гривень.

До суду направлено обвинувальні акти стосовно п'яти осіб, ще п'ятеро оголошені в розшук. Детальніше результати аудиту Київської міської державної адміністрації в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

Кількох чиновників звинувачують у розкраданні коштів. Про які покарання може йти мова?

— Наскільки я розумію, тут йдеться про статтю №191 КК, якою передбачено до 12 років з конфіскацією майна. Мене дивує сьогоднішня ситуація, так як я зрозумів з повідомлення прокуратури, мова йде про дії, скоєні у 2014 - 2015 роках. Тобто, при діючому мерові і діючій адміністрації. І говорити про те, що така кількість людей розікрала бюджетні кошти без відома перших осіб, якось некоректно. З іншого боку, якщо перші особи не знають, що в таких величезних обсягах крадуться гроші, то дивує, чому вони знаходяться ще на цих постах.

Чому в Антикорупційному бюро будуть брати хабарі. Коментар експерта

Тобто, до цього можуть бути причетні і чиновники вищого рангу?

— Виходить, що був неефективно побудований контроль за цими коштами. Або він був побудований спеціально настільки неефективно. Коли говорять, що обвинувачення пред'явлено виключно на підставі аудиту - це наштовхує тільки на одну думку. Керівництво, не отримавши бажаного результату, спробувало таким чином приховати свою участь у даних злочинних схемах.

Що відбуватиметься далі в цій справі за процедурою?

— При пред'явленні підозри повинні були і вибрати запобіжний захід. Або домашній арешт, або особисті зобов'язання, або якусь заставу. Далі, згідно з нормами КПК, у органів слідства є 2 місяці для розслідування цього злочину і передачі безпосередньо обвинувальних висновків вже в суд із тим особам, яким були пред'явлені звинувачення. Я не виключаю, що найближчим часом країна може дізнатися досить цікаві подробиці всіх цих схем розкрадання державних коштів у божевільних розмірах.

Подробиці проведення аудиту в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомила прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець.

«Ця перевірка була ініційована керівництвом КМДА, проведена управлінням внутрішнього фінансового контролю та аудиту. Матеріали були направлені як до міліції, так і до прокуратури. Особи, яким наразі повідомлено про підозру, - це не лише чиновники колишні, керівники комунальних підприємств. Це також і директори підрядних організацій, які виконували певні роботи за договорами з комунальними підприємствами.

Мова йде не про ефективне використання коштів, а про їх розтрату або втрату і збитки, завдані службовою недбалістю. Саме за такими статтями КК і розслідуються дані кримінальні провадження.

Деякі особи після того, як їм було повідомлено про підозру, ухиляються від слідства. Зараз проводяться оперативно-розшукові заходи для того, щоб встановити їх місцезнаходження, вирішується питання про накладення арешту на належне їм майно з метою відшкодування в подальшому збитків, які були нанесені внаслідок їхніх незаконних дій», - повідомила Надія Максимець.

Раніше заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці, що до 15 грудня замінять 70% прокурорів.

Водночас, експерт Олександра Устінова повідомила, що Генпрокуратура через свою корумпованість не повинна здійснювати нагляд за справами НАБ. За її словами, спеціальна антикорупційна прокуратура зможе запрацювати не раніше листопада.