Суд ЄС визнав санкції проти Портнова “безпідставними”

В. Янукович і А.Портнов. Фото “Укрінформ”

В. Янукович і А.Портнов. Фото “Укрінформ”

Суд Європейського союзу (Люксембург) ухвалив рішення у справі “Портнов проти Ради ЄС” за позовом колишнього заступника глави адміністрації президента України Андрія Портнова. 

Про це “Європейській правді” повідомили у прес-службі суду ЄС. Зокрема, суд визнав, що накладення санкцій лише за ознакою “співпраці з колишнім режимом” неприпустиме.

В результаті було знято арешт з майна позивача.

У матеріалах суду зазначено, що єдиною причиною для накладення санкцій на Портнова був лист від Генеральної прокуратури України, в якому стверджувалося, нібито інформація слідства дозволяє говорити, що Портнов серед інших причетний до “розтрати значної кількості державних коштів та їх нелегального виведення за межі України”. На думку суду, лист ГПУ не містив ніяких інших деталей, які б підтверджували пункти звинувачення.

Цей прецедент дозволяє припустити, що на таких самих підставах санкцій можуть уникнути інші чиновники часів Януковича, а також і сам екс-президент України.

Довідка “Ні корупції!”
Андрій Портнов, екс-нардеп від БЮТ і екс-перший заступник глави Адміністрації президента України Віктора Януковича, втік з України 22 лютого 2014 року. Зараз мешкає  в Росії, де відкрив адвокатську контору “АП-груп”.

28 лютого минулого року Генеральна прокуратура України звернулася до МВС та СБУ з вимогою упродовж 10 днів затримати Портнова за підозрою в організації масових убивств активістів у Києві в період з 18 по 22 лютого.

У березні 2014 року Євросоюз і Канада оголосили, що Портнова внесено до списків українських чиновників найвищого рангу, до яких застосовуються фінансові санкції. Під час його проживання в України ЗМІ повідомляли про рейдерські захоплення Портновим успішних підприємств.

У жовтні цього року позов до Європейського суду з прав людини подав також екс-президент України Віктор Янукович у зв’язку з “неодноразовими порушеннями Україною прав людини щодо нього”.

Як відзначалося в прес-релізі британської адвокатської компанії Joseph Hage Aaronson LLP, підставою стало відкриття “стосовно Януковича безлічі необґрунтованих кримінальних справ, порушення його права на справедливий і незалежний судовий розгляд”.