Суд зобов’язав ДП «Волиньвугілля» повернути підозрілому приватнику зникле вугілля на 600 тисяч

Фото gazeta.lviv.ua

Фото gazeta.lviv.ua

Суд зобов’язав шахту ДП «Волиньвугілля» повернути ПП «Сам-моторс» 4452 т зниклого вугілля, яке належало приватному підприємству, але зберігалося на держпідприємстві. Про це пише Нововолинський інформаційний портал з посиланням на результати перевірки Держфінінспекцією «Волиньвугілля».

Крім того, за результатами перевірки стало відомо,  що «Сам-моторс» завищив вартість години роботи автобусів, які перевозили працівників «Волиньвугілля», що призвело до збитків держпідприємства на 718 тис грн.

Всього ж, за даними Держфінспекції, за останні три роки втрати на «Волиньвугіллі» склали 45,8 млн грн.,  7,1 млн грн. з яких пов’язані з порушеннями посадовців, а 38,7 млн грн. -  з недоотриманим прибутком.

Згідно з даними реєстру судових рішень, у лютому 2010 року ВП «Шахта Бужанська» ДП «Волиньвугілля» продало «Сам-Моторс» 4500 тон вугілля марки ДГР 0-200 за 592,43 тис грн. Через місяць сторони уклали договір, згідно з яким «Бужанська» зобов'язувалася зберегти та повернути вугілля. В додатковій угоді сторони домовилися, що, оскільки у шахти не було спеціально обладнаної промплощадки для зберігання рядового вугілля, то воно буде відпускатися ПП з поточного видобутку з поміткою «із збереження».

В подальшому «Сам-Моторс» отримав лише 48 т вугілля. Інші 4452 т загальною вартістю 586,10 тис грн. так і не дійшли до ПП протягом 5 наступних років, хоча підприємство просило повернути вугілля. «Сам-Моторс» звернувся до суду. Літом цього року Госпсуд Волинської області став на бік ПП , не отримавши від «Волиньвугілля» доказів  на підтвердження видачі та вивезення 4452 т вугілля, та зобов’язав «Волинвугілля» повернути «Сам-Моторс» паливо.

При чому, у 2010 році «Сам-Моторс» купив у шахти вугілля за ціною 155 грн. за тонну. А вже через рік ПП продало відділу освіти Старовижівської ОДА Волинської області 1000 т вугілля тієї ж марки ДГР 0-200 1000 за 580 тис грн. Тобто за 580 грн за тонну, що майже у 4 рази дорожче, ніж «Сам-Моторс» купив у шахти.

У реєстрі є ще згадки про ПП «Сам-Моторс». Зокрема, у кримінальній справі, в якій правоохоронці підозрюють посадових осіб відділу освіти Старовижівської РДА у внесенні завідомо неправдивої інформації в накладну щодо отримання 26,88 тонн вугілля на суму 22,84 тис грн., яке в дійсності не поставлялося. Цієї кількості вугілля слідчі не дорахували після укладання у 2014 році угоди між відділом освіти та «Сам-Моторс» про закупівлю 117 т вугілля на 99,45 тис грн.

Слідчі встановили, що у січні 2014 року «Сам-Моторс» поставив освітянам 26,88 т по ціні 332 грн. за тонну, а у грудні минулого року відділ освіти оприбуткував вугілля по ціні 850 грн. за тонну. Крім того, з’ясувалося, що у 2014 році пропонувалася ціна за вугілля нижча, ніж пропонував ПП «Сам-моторс», але перемогло останнє. Правоохоронці звернулись до суду з клопотанням отримати доступ до документів, що знаходяться у «Сам-Моторс» по тендерних договорах на поставку вугілля у 2013-2014 роках Старовижівському відділу освіти. Суд клопотання задовольнив.

Власником та директором «Сам-моторс» є Олександр Селещук. За останні 5 років його підприємство виграло тендерів на 4,47 млн грн. Воно в основному поставляло вугілля освітянам та перевозило на автобусах робітників «Волиньвугілля».

Ні корупції!