Аваков розформував корумпований антинаркотичний департамент МВС

PISTOLET-NAR-NEWSМіністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про розформування спеціального підрозділу МВС по боротьбі з незаконним обігом наркотиків (БНОН). Натомість у структурі Національної поліції створюється Департамент протидії наркозлочинності.

“Було раніше… БНОН (боротьба з незаконним обігом наркотиків). Працювало? Не працювало. І, за великим рахунком, навпаки – часто, створювало проблему. Найчастіше – плавно вписувалося в існуючі злочинні схеми наркозлочинності”, – сказав міністр на своїй сторінці у Фейсбук.

Як відзначив Аваков, спроби реформування існуючого підрозділу не дали позитивних результатів: “Всі зусилля тонули у в'язкому і брудному місиві старих принципів. Тому реформи цього підрозділу не буде. Я просто його розформовую”.

Як пояснив глава МВС, понад тисяча співробітників БНОН по всій країні будуть виведені за штат “для повної переатестації та перевірки із застосуванням детектора брехні”. Він також відзначив, що, за оцінками департаменту внутрішньої безпеки МВС, 80-90% співробітників цього підрозділу взагалі не зможуть пройти переатестацію в поліцейські і будуть звільнені зі служби.

Передбачається, що новий департамент поліції протидії наркозлочинності буде істотно зменшено (до 600 поліцейських) і підпорядковано місцевим керівникам поліції.

За наказом міністра новостворену структуру очолив начальник Управління МВС в Херсонській області Ілля Ківа.

Довідка “Ні корупції!”
Здійснення злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, деякими міліціонерами, в тому числі зі складу департаменту БНОН, давно стало звичною практикою. “Правоохоронці” отримують свою частку прибутків від наркоторгівлі, за винагороду забезпечують безперешкодну “роботу” наркоділків, самі виготовляють і реалізують наркотичні препарати, а також постійно використовують їх як кримінальний компромат і засіб шантажу, підкидаючи затриманим.

За повідомленнями ЗМІ, у вересні цього року патрульна поліція Києва затримала співробітників столичної міліції, які вимагали гроші у підлітків, погрожуючи підкинути наркотики. Коментуючи цей факт, глава МВС Арсен Аваков розповів, що міліціонери затримали двох неповнолітніх хуліганів і по дорозі до райвідділу, погрожуючи підкинути наркотики, вимагали від підлітків зателефонувати батькам і попросити привезти по 10 тисяч гривень “відкупного”.

На Дніпропетровщині у жовтні цього року під час збуту наркотиків правоохоронці затримали заступника начальника сектора карного розшуку міського управління міліції, а в місті Курахове Донецької області у колишнього міліціонера знайшли, окрім великої кількості зброї, обладнання для виробництва наркотичних речовин, інструкції по їх виготовленню і готові до продажу наркотики - ацетильований опій і канабіс.