Одеського суддю, спійманого на хабарі, засудили до шести років в’язниці

Âçÿòêà. Êîíâåðò, ãðèâíû, íàðó÷íèêè.Березанський районний суд Миколаївської області визнав винним у вчиненні кримінального злочину, передбаченого частиною 3 ст. 368 КК України (одержання хабара), суддю Суворовського районного суду Одеси Андрія Лупенко і його подільника-адвоката.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Служитель Феміди засуджений до 6 років позбавлення волі з конфіскацією половини майна, адвокат відбувся умовним терміном. При цьому Лупенко залишається на волі під підпискою про невиїзд до вступу вироку в силу.

Нагадаємо, суддю затримали 22 жовтня 2012 року в кафе на вулиці Гайдара, де він отримував останній «транш» хабара - 2500 доларів США. Всього громадянин вимагав 5000 доларів в обвинувачуваної у кримінальній справі кредитної спілки «Співдружності». Натомість він обіцяв направити справу на дорозслідування, залишивши в якості запобіжного заходу підписку.

На суді Андрій Лупенко свою провину не визнав, заявивши, що кримінальне провадження щодо нього було сфабриковано співробітниками СБУ. Адвокат визнав провину частково.

Нагадаємо, що співробітники Служби безпеки та Генеральної прокуратури затримали заступника голови одного з районних судів і суддю райсуду Одеської області за підозрою в отриманні 5000 доларів хабара. Хабар був отриманий за винесення "потрібного" рішення у справі про опіку за дитиною.