На Черкащині депутат міськради вимагав хабар для чиновника

Фото: Reuters

Фото: Reuters

Правоохоронці затримали  депутата Смілянської  міської ради Черкаської області. Чоловік одержав 15 тисяч доларів США хабара. Гроші він мав передати службовцям відділу Держгеокадастру в Черкаській області за організацію швидкого та безперешкодного погодження документації відведення земельної ділянки в оренду.

Зловмисник обрав місцем оборудки своє помешкання. Туди представник одного з товариств повинен був принести визначену депутатом суму коштів. Під час передачі грошей депутата затримали працівники Управління протидії злочинності в сфері економіки та слідчого управління УМВС України в Черкаській області.

Гроші у підозрюваного вилучили. За фактом слідче управління УМВС України в Черкаській області відкрило кримінальне провадження за частиною 4 статті 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Процесуальне керівництво здійснює прокуратура Черкаської області.

Правопорушнику загрожує позбавлення волі до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю  до трьох років, з конфіскацією майна.

На сьогодні рівень корумпованості чиновників Черкащини суттєво не знизився. Це відзначають представники правоохоронних органів регіону.

Вплинути на негативну тенденцію, вважають працівники профільних відомств, можуть лише більш дієві інструменти. Зокрема, прокурор Черкаської області Сергій Овчаренко наголошує на необхідності змін на законодавчому рівні. Він за те, щоб  заставу для чиновників, які займають відповідальні посади або замішані в корупційних діяннях в особливо великих розмірах, скасували або ж збільшили її розмір. Також доречною, за його словами, була б перевірка держслужбовців на непідкупність.