У Печерському райсуді розпочали люстрацію суддів Кірєєва і Отрош

Фото: zn.ua

Фото: zn.ua

Як сказано на сайті суду,  "Наказом голови Печерського районного суду м.Києва від 20 жовтня 2015 року № 520-з/2015 установлено 20 жовтня 2015 року днем початку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених Законом України «Про очищення влади» стосовно суддів Печерського районного суду м.Києва.

Згідно із приписами ст. 4 Закону України «Про очищення влади», професійні судді не пізніше ніж на десятий день з дня початку проведення перевірки подають голові суду, власноручно написану заяву (зразок заяви затверджено постановою КМУ від 16.10.2015 року №563), у якій повідомляють про те, що до них застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 цього Закону, або повідомляють про те, що до них не застосовуються відповідні заборони та про згоду на проходження перевірки, згоду на оприлюднення відомостей щодо них відповідно до цього Закону (далі - заява).

Неподання заяви у десятиденний строк є підставою для звільнення особи із займаної посади не пізніш як на третій день після спливу строку на подання заяви та застосування до неї заборони, передбаченої частиною третьою статті 1 цього Закону.

Подання заяви, у якій особа повідомляє про те, що до неї застосовується заборона, зазначена у частині третій або четвертій статті 1 цього Закону, є підставою для звільнення особи із займаної посади не пізніш як на третій день після подання такої заяви та застосування до неї відповідної заборони".

Довідка "Ні корупції!". У 2011 році Кірєєв засудив екс-прем'єра Юлію Тимошенко до 7 років тюремного ув'язнення. Отрош на той час була головою Печерського райсуду.

У липні 2014 року МВС оголосило Кірєєва у розшук.