Сімейство донецького губернатора Жебрівського звинуватили в роботі на російський ринок

ФармакФармацевтична компанія “Фармак”, що належить сестрі голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, успішно працює на російському ринку.

Про це заявив народний депутат України від Блоку Петра Порошенка, екс-гендиректор фармацевтичної фірми “Дарниця” Гліб Загорій.

“Мені дивно спостерігати за тим, що київське підприємство “Фармак” активно розгорнуло рекламну та комерційну кампанію на території Росії, запустило ролики по федеральних російських каналах, створило, мабуть, немаленьку кількість робочих місць на території Російської Федерації. І при цьому рідний брат власниці (Павло Жебрівський), до останнього часу – голова наглядової ради цього підприємства, є губернатором Донецької області та стоїть на передовій проти російських військових”, – сказав Загорій в інтерв'ю виданню “Главком”.

На думку нардепа, якщо Жебрівський призначений Президентом, то він “довів свою спроможність”. “Але компанія створює за власні гроші робочі місця на території Росії, отримує дохід і спонсорує канали. Це, на мій погляд, нестикуємі речі », – пояснив Загорій.

Довідка “Ні корупції!”
ВАТ “Фармак” було створено 1991 року на базі одного із найстаріших столичних підприємств – Київського хіміко-фармацевтичного заводу імені Ломоносова, заснованого 1925 року.

“Фармак” посідає друге місце серед вітчизняних фармацевтичних компаній, забезпечуючи більше 10% обсягу виробництва лікарських засобів в Україні. Найбільший ринок експорту фірми – російський.
Філя Жебровська – співвласник і голова ВАТ “Фармак” – сестра голови Донецької військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського.

2007 року журнал “Фокус” віддав їй, єдиній жінці в списку, 86 місце в рейтингу 100 найбагатших людей України, назвавши власницею капіталу в 155 мільйонів доларів США.

Павло Жебрівський до призначення у червні 2015 року головою Донецької військово-цивільної адміністрації був головою антикорупційного управління Генеральної прокуратури України, до функцій якого входило виявлення й розслідування корупційних злочинів, скоєних посадовими особами з особливо відповідальним становищем.

Сергій Штанько