Начальника речової служби Нацгвардії підозрюють у розкраданні 2 мільйонів

1Печерський суд Києва взяв під варту начальника речової служби центральної бази забезпечення Главку Національної гвардії України, якого підозрюють у розкраданнях на два мільйони гривень. Про це стало пише «Перша інстанція»

Підозрюваний був призначений начальником речової служби центральної бази забезпечення Главку Національної гвардії України у минулому лютому. На цій посаді він відповідав за забезпечення частини речовим і господарським майном і, як встановило слідство, не зміг встояти від спокуси.

Згідно з матеріалами справи військовослужбовця, в останніх числах серпня якась особа запропонувало йому продати партію військового обмундирування нацгвардійцям, що зберігається на складі військової частини.

Продавець і покупець домовилися про збут 144 пар чоловічих черевик військового зразка, 102 військових кашкетів; 102 фуфайок; 190 брюк, 100 утеплених польових курток; 100 поясів з металевою пряжкою. За цей гардероб він отримав 3600 гривень, а також підроблені гроші - на суму 180 тис грн.

Під час операції, яка відбувалася 10 жовтня, військового завгоспа затримали.

Варто відзначити, що загальна сума збитку, яка ляже в основу обвинувального акта, може зрости в десять разів. Справа в тому, що під час обшуків за місцем проживання горе-продавця були виявлені інше військове майно - комплекти обмундирування, взуття, натільної білизни, постільних речей, спорядження, спецодягу і т.п. Все це, за версією слідства, також могло бути вкрадено зі складу. В результаті, прогнозована сума збитку, за оцінкою прокуратури, становить понад 2 млн. грн.

Тепер військовослужбовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до десяти років.

Військова прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 410 КК України (викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна або заволодіння ними шляхом шахрайства).

Військовослужбовця звинувачують ще й у тому, що своїми діями він нашкодив авторитету Національної гвардії, військової частини 3 078, а також підірвав боєготовність військових підрозділів.

У суді підозрюваний і його захисник проти задоволення клопотання про взяття його під варту заперечували, вважаючи його необґрунтованим, оскільки підозра, на їхню думку, не підтверджено наявними доказами.

Проте суд не прислухався до їх доводам і взяв начальника речової служби під варту, призначивши заставу в розмірі 1,8 млн грн.