На Тернопільщині затримано посадовця Держгеокадастру з хабарем у 200 тисяч гривень і 1 тисячу доларів

Фотоколаж dniprograd.org

Фотоколаж dniprograd.org

Працівник управління Держгеокадастру у Тернопільській області вирішив “заробити”, користуючись своїми службовими зв’язками і впливом, повідомляє  Департамент протидії злочинності у сфері економіки МВС України.

Правоохоронцями документально підтверджено, що він за 200 тисяч гривень та 1 тисячу доларів США пообіцяв “вирішити питання” з одним із селищних голів області та посадовцями Держгеокадастру про виділення землі приватному підприємцеві та видання наказу про користування ділянкою у 2 гектари для ведення особистого селянського господарства.

За ці гроші хабарник також давав гарантії погодження проекту землеустрою та надання дозволу на встановлення об’єкту малої архітектурної форми.

20 жовтня правопорушника було затримано працівниками УМВС України в Тернопільській області в момент одержання ним хабара.

За сукупністю злочинів хабарникові загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Довідка “Ні корупції!”

Одним із найгучніших корупційних скандалів 2015 року в системі Держгеокадастру стало затримання Костянтина Кухарова – керівника Головного управління цього відомства у Полтавській області. 11 вересня його затримали співробітники Головного слідчого управління МВС України, Генеральної прокуратури та СБУ за хабар у 500 тисяч гривень. Півмільйона підприємливий посадовець вимагав за оформлення наказу про розробку проектної документації на земельні ділянки для ведення фермерського господарства. Ці гроші він і отримав за допомогою двох посередників.

Коментуючи цей факт, голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко сказав: “Боротьбу з корупцією ніхто не відміняв. І я неодноразово на нарадах та колегіях попереджав держслужбовців, що діяльність кожного з них, незалежно від рангу та посади, знаходиться під пильним наглядом громадськості і правоохоронних органів. І що будь-які прояви корупції будуть каратися нещадно. Покарання буде невідворотнє: не врятують ні зв’язки, ні гроші. Одні прислухалися до попередження, інші — ні, але тут уже має розібратися слідство. З іншого боку, ця ситуація ще раз підтвердила той факт, що призначення нової людини на посаду проблеми не вирішують — змінювати потрібно систему, ламати нещадно згори й донизу!