На Чернігівщині СБУ спіймала на хабарі начальника відділу Державної виконавчої служби

Фото: pik.cn.ua

Фото: pik.cn.ua

Начальник відділу Державної виконавчої служби одного з районних управлінь юстиції в Чернігівській області вимагав від приватного підприємця 10 відсотків від суми за сприяння у стягненні боргу.

Раніше, згідно з рішенням суду, сільгосппідприємство мало сплатити підприємцеві 170 тисяч гривень заборгованості.

Працівники СБУ затримали зловмисника в його службовому кабінеті відразу після одержання частини обумовленої суми – 2 тисяч гривень, повідомляє прес-центр СБ України.

За матеріалами управління СБУ в Чернігівській області відкрито кримінальне провадження за ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії.

Довідка "Ні корупції!"

Хабарництво у підрозділах Державної виконавчої служби різного рівня залишається далеко не винятковим явищем. За численними повідомленнями ЗМІ тільки останніх місяців, за отримання хабарів були затримані і притягалися до кримінальної відповідальності кілька чиновників центрального апарату Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Смілянського міського відділу Черкаської області, Білоцерківського міськрайонного управління Київській області, Компаніївського районного управління Кіровоградської області, Хотинського районного управління Чернівецької області та інших міст України.

Як відзначають правоохоронці, співробітники Державної виконавчої служби найчастіше вимагають хабарі за “організацію відшкодування збитків”, “за непроведення обов’язкових виконавчих дій по виконавчому провадженню”, “за стягнення боргів на користь потерпілих”, “за неправомірне закриття виконавчого провадження”.

Минулого року Міністерство юстиції заявило про створення спеціальної робочої групи для проведення антикорупційної перевірки роботи Державної виконавчої служби та Державної реєстраційної служби.

Відомство запевняло, що на предмет корупції будуть перевірятися всі підрозділи державної виконавчої та державної реєстраційної служб, а напрацьовані матеріали передаватимуться до органів прокуратури та МВС.

“Попередня перевірка Державної виконавчої служби та Державної реєстраційної служби на предмет корупційних порушень показала: хабарництво у цих системах має масовий характер. Саме тому була створена робоча група для проведення антикорупційної перевірки. За її результатами ми вживатимемо жорсткі заходи”, - запевняв міністр юстиції України Павло Петренко.

Сергій Штанько