Мерова Рада радиться, а караван іде

54917288Боротися з корупцією нині у тренді. Чи не кожен поважаючий себе політик нині має організацію, яка збирає факти про корупціонерів та поборників, або план, як подолати здирництво.

Так, у Парцхаладзе є – «STOP корупції», у Наливайченка – ГО «Антикорупційний рух» , у Добродомова – «Антикорупційний план» тощо.

У Київського міського голови Віталія Кличка є Управління з питань запобігань та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про ефективність роботи якого «Ні корупції!» вже писав.

А ще є Антикорупційна рада, створена відповідно до Розпорядження Київського міського голови №96 від 27 лютого 2015 року.

Це постійно діючий консультативно-дорадчий орган при мерові, що формується з числа співробітників виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), секретаріату Київської міської ради і за згодою працівників відповідних органів державної влади, громадських об’єднань, територіальної громади міста Києва та інших осіб, які є фахівцями у галузі боротьби з корупцією.

2

1

Антикорупційна рада систематизує стан запобігання та протидії корупції, вносить пропозиції у формування та реалізацію антикорупційної політики, допомагає у розробці відповідних законодавчих документів, а також залучає громадськість до формування, реалізації та моніторингу антикорупційної політики, проводить тематичні засідання і публічні заходи.

25 вересня секретар Київради Олексій Резніков презентував офіційний веб-портал Антикорупційної ради при Київському міському голові.

«На сьогоднішній конференції ми хочемо презентувати те, що ми реально зробили за ці півтора року роботи в напрямку боротьби та мінімізації корупційної складової в роботі органів місцевого самоврядування.

Київ - єдине в Україні місто, де створено дорадчий орган при міському голові – Антикорупційну раду, до складу якої входять громадські діячі, експерти, активісти, які борються з корупцією. І завдяки нашій спільній роботі зроблено вже багато і буде зроблено ще більше», - сказав Резніков.

На сайті Антикорупційної ради мер Києва Віталій Кличко повідомляє: «Одне з наших першочергових завдань – побороти корупцію, яка не тільки заважає розвитку Києва і України загалом, це – одна із найбільших загроз розвитку демократії. Ми у столиці почали руйнувати корупцію, викривати корупційні схеми – в сфері громадського транспорту, медицини, надання послуг. Результати всіх перевірок та аудитів ми передаємо до правоохоронних органів і чекаємо від них ефективного розслідування справ і притягнення винних до відповідальності. Якщо ми не зруйнуємо корупцію, то жодної реформи не зможемо провести. І я впевнений, що новостворена Антикорупційна рада сприятиме більш оперативному виявленню фактів хабарництва у столичній владі та їх усуненню, а також запобігатиме корупції в Києві».

4

Які ж результати має Антикорупційна рада? В офіційній відповіді КМР на запит «Ні корупції!» перераховуються такі досягнення:

1. Розробка проекту міської програми із запобігання та протидії корупції в Києві на 2015-2018 роки.

2. Затвердження Плану окремих заходів щодо запобігання та зменшення ризиків корупції в секретаріаті Київської міської ради та виконкомі КМР.

3. Розроблення положення «Про експертну раду».

4. Розроблення проекту рішення КМР «Про затвердження положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб’єктів господарювання комунального сектору економіки в місті Києві».

5. Проведення круглих столів для запобігання корупції у сфері надання житлово-комунальних послуг.

6. Проведення круглих столів щодо реформування освіти у Києві.

Це вся відповідь щодо результатів роботи Ради, яку повідомив секретар Антикорупційної ради В.Гой. Про більш конкретні досягнення - не повідомляється.

Таким чином, не зовсім зрозумілі слова міського голови Віталія Кличка, розміщені на сайті Ради, про те, що «новостворена Антикорупційна рада сприятиме більш оперативному виявленню фактів хабарництва у столичній владі та їх усуненню, а також запобігатиме корупції в Києві».

Тобто, яким чином Рада сприятиме оперативному виявленню фактів хабарництва?

Між тим, як повідомили «Ні корупції!» у КМР,  усіма організаційними питаннями стосовно роботи веб-порталу Антикорупційної ради, його розробки, наповнення, просування, реклами сайту, яка нині в мережі Інтернет ледь не на кожному кроці, займаються виключно волонтери.

І, ймовірно, добре, що на таку «ефективність» з міського бюджету не витрачено ні копійки.

До речі, серед ризиків, які можуть завадити роботі Антикорупційної ради, самі її члени називають, зокрема, небажання чіпати «своїх» з боку чиновників, використання Антикорупційної ради лише для піару, відсутність результатів, а також бюрократія.

5
Валентина Новицька, «Ні корупції!»