Яценюк каже, що уряд знищив усі корупційні схеми в енергетиці

Арсеній Яценюк. Фото з архіву expres.ua

Арсеній Яценюк. Фото з архіву expres.ua

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає подолання корупції в енергосекторі країни фактично вирішеною справою, а суддів хоче поміняти всіх до єдиного, називаючи їх такими, що не можна перевиховати.

Про це глава уряду заявив в інтерв'ю німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, надрукованому в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу у ФРН.

 «Насправді, Україна багато що зробила для подолання корупції», - запевнив Яценюк.

Як приклад він навів енергетичний сектор, який «був одним із найбільш корумпованих у світі», проте уряд «повністю знищив» усі схеми, що діяли раніше: «немає більше посередників, немає корупційних доходів». Успішними кроками назвав прем'єр також створення Антикорупційного бюро і ухвалення закону, що зобов'язує чиновників розкривати їхні доходи.

«Дивовижним» він вважає схвалення парламентом закону, що обмежує фінансування політичних партій. Проте, визнав глава уряду, це не обмежить владу олігархів, які, володіючи, зокрема, телеканалами, «промивають людям мізки». Він переконаний, що «журналісти повинні не залежати не лише від політики, а й від великих промисловців».

Відповідаючи на запитання про те, чому його партія «Народний фронт» не підтримує відставку генпрокурора, Яценюк підкреслив, що 30 із 82 членів фракції підписалися під цією пропозицією. Він назвав ГПУ «монстром», але зазначив, що змінювати потрібно всю систему.

Ситуацію з реформою суддівської системи прем'єр-міністр вважає «катастрофою», оскільки «на суддів нічого не діє, крім готівки». «Наші судді неймовірно корумповані, вони й уві сні не мріють про те, щоб коли-небудь заговорити мовою Закону. Шанси перевиховати їх благими умовляннями дорівнюють нулю», - заявив Яценюк.

Він, а також його однопартійці, пропонує «поміняти всіх». Глава уряду підрахував, що щорічно вузи випускають 12 тисяч юристів, а суддів у країні всього 9 тисяч, так що «можливості є». Що відбувається з судами у країні прем'єр характеризує як «конфлікт цінностей», те, що європейські експерти вважають несумісним із верховенством права.

Як раніше повідомляв Укрінформ, Яценюк має намір бути присутнім на Українсько-німецькій конференції з економічного співробітництва, яка має відбутися у Берліні 23 жовтня. Напередодні цієї події канцлер ФРН Ангела Меркель підкреслила, що сприяння німецького бізнесу Україні може бути лише за умови боротьби з корупцією і владою олігархів у країні.