Споживачі «Рівнеоблводоканалу» вимушені платити 7,5 мільйонів за безкоштовну послугу

Корупція 300За повірку лічильників на воду споживачі КП «Рівнеоблводоканалу» заплатять щонайменше  7,5 млн грн., хоча за законом ця послуга безкоштовна. Про це пишуть Анна Калаур та Володимир Торбіч у CorruptUA.org.

У Рівному місцевий монополіст – комунальне підприємство  «Рівнеоблводоканал»  - проводить рекламну кампанію, у якій закликає своїх абонентів здійснити повірку лічильника. Мешканців міста попереджають: якщо вони цього не зроблять, то їм прийдеться платити за воду дорожче. Оскільки водоканал буде нараховувати оплату не за лічильником, а за нормами споживання води без нього.

Повірку лічильників здійснює дочірнє підприємство «Рівнеоблводоканалу» - «Водоканалсервіс». Послуги у ДП платні.

В кожного споживача «Рівнеоблводоканалу», як правило,  мінімум два лічильники – на холодну і гарячу воду. Журналісти порахували, що повірка двох лічильників по середньому рівненському тарифу становить 76,46 грн. Якщо помножимо цю суму на 100 тисяч споживачів Облводоканалу, які мають її сплатити раз в три роки, то вийде більше 7,5 млн грн.

Втім, за інформацією юристів, мешканці Рівного взагалі нічого не повинні платити за послуги за повірку лічильників. Оскільки згідно з  законом  про метрологію та метрологічну діяльність, періодична повірка, обслуговування та ремонт засобів вимірювальної техніки здійснюється за рахунок підприємств та організацій, які надають послуги. А кошти на це мають закладатися в тариф на водопостачання.

Директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш визнає доводи юристів. Втім, він посилається на постанову Кабміну, згідно з якою повірка лічильників не включається до складу тарифу на водопостачання та водовідведення. А згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), тариф на водопостачання не передбачає відшкодування витрат на повірку лічильників. Тому, на думку Карауша, немає підстав виконувати повірку безкоштовно.

Водночас, як вважає Юрист Олександр Бурмагін, аргументи водників не відповідають законодавству, оскільки всі постанови Кабміну не мають особливої ваги перед законом. Тому послуга «Рівнеоблводоканалу» повинна бути безкоштовною для споживачів.

Юристи радять оплатити за повірку, провести її, а потім через суд добитися повернення коштів або зобов’язати «Рівнеоблводоканал» включити в тариф кошти на повірку. На думку юристів, такі справи легко виграти. Але монополіст користується тим, що сума порівняно невелика для окремо взятого споживача, і тому судитися, скоріш за все, ніхто не буде.