Скільки грошей у кандидатів? Вже чекаємо перших звітів ТВК

1444916989-300x18819 жовтня минув крайній термін отримання Територіальними виборчими комісіями (ТВК)  першої інформації про наповнення виборчих фондів учасників місцевих виборів.

Ці проміжні (попередні) звіти про надходження та використання коштів виборчих фондів місцевих політичних організацій, кандидатів у депутати, кандидатів на міських, селищних та сільських голів. ТВК зобов’язана оприлюднити у місцевих ЗМІ до 21 жовтня включно.

Отже, громадські активісти та журналісти вже можуть запитувати в ТВК цю інформацію для ознайомлення з нею виборців. 

Інститут масової інформації (ІМІ) рекомендує журналістам і блогерам, які висвітлюють хід виборів, провести моніторинг наповнення виборчих фондів та оприлюднити результати у місцевих медіа, і цим допомогти громадянам України зробити усвідомлений вибір у день голосування 25 жовтня.

Остаточний фінансовий звіт ТВК повинні отримати до 1 листопада включно і оприлюднити його  до 3 листопада.

Про це та багато іншого, що пов’язане із місцевими виборами, журналісти та блогери можуть прочитати у посібнику “Журналіст і місцеві вибори 2015”, що доступний у мобільному додатку“J-SOS” для Android та на сайті ІМІ. Друкований примірник посібника можна отримати в офісі ІМІ у Києві або в регіонального представника.

555