Суд виправдав екс-начальника облфінінспекції, який отримав великий хабар від реконструктора університету

малехЗапорізький райсуд виправдав екс-начальника обласної фінінспекції Віталія Малеха, якого звинувачували у отриманні хабара у розмірі 60 тис грн. від голови директора ТОВ «Буд-енерго-стандарт». Про це пише Валерій Бутенко у газеті «Субота-плюс».

За інформацією слідчих, у 2012 році до прокуратури звернувся директор «Буд-енерго-стандарт» Юрій Матвєєв. Він повідомив,  фінінспектори нібито знайшли  великі порушення його фірми у використанні бюджетних коштів під час ремонту одного з корпусів Запорізького національного університету. Щоб справа не пішла далі, і Матвєєв не опинився за ґратами, директору підприємства запропонували дати хабара у розмірі 60 тис грн. керівнику обласної Держфінінспекції Віталію Малеху.

Прокуратура разом із співробітниками УБОЗ розробили план по затриманню хабарника. Через тиждень Малех отримав від Матвєєва першу частину хабара - $1000. А ще через два тижні другу – 52 тис грн. Малеха затримали, і невдовзі звільнили за прогули без поважних причин. Втім в СІЗО він  не потрапив, оскільки його родичі внесли заставу у розмірі 1,49 млн грн.

Під час судового засідання Віталія Малех заявив, що всі звинувачення проти нього сфабриковані. Він розповів, що незадовго до отримання хабара нині покійний глава Запорізької ОДА Олександр Пеклушенко вимагав його звільнення. Нібито Пеклушенку не подобався на посаді начальника облДержфінінспекції виходець із Західної України, оскільки вони всі «бандерівці».  Малех відмовився писати заяву про звільнення, і тоді Пеклушенко нібито пригрозив йому порушенням кримінальної справи і в'язницею. Що, за версією Малеха, й сталося через кілька місяців.

У виправдувальному вироку суддя Микола Галанчук вказав, що деякі докази слідчі здобули незаконно, доводи слідства надумані, а до показань частини свідків потрібно ставиться критично, оскільки вони були зацікавленими персонами. Не переконали суддю і документи перевірок «Буд-енерго-стандарт», які проводили працівники фінінспекції. На думку судді, там все законно і не було підстав боятися перевірок. Тим більше, давати хабар. Тому суддя визнав Малеха невинним в отриманні хабара і повернув екс-фінінспектору LEXUS LX-570 вартістю кілька сотень тисяч гривень, посвідчення «Комітету сприяння правоохоронним органам України», а також 2 мобільника Iphone5.

Видання звернуло увагу, що Віталій Малех - син крупного львівського бізнесмена Петра Малеха. У 1998 році Віталій Малех очолив прокуратуру одного з районів Львівщини. ГПУ виявила серйозні порушення в роботі Малеха, але він після цього пішов на підвищення, в подальшому зайнявши крісло заступника начальника слідчого управління Генпрокуратури України. У 2009 році його звідти звільнили за спробу «утрясти» питання у кримінальній справі львівського судді Ігоря Зварича,який «наколядував» кілька мільйонів гривень. У 2010 Малех очолив Запорізьку облДержфінінспекція.

У минулому році після прокурорської перевірки діяльності «Буд-Енерго-Стандарт» було розпочато кримінальне провадження за фактом привласнення державних коштів на реконструкції Палацу спорту «Юність». Перевірка встановила, що фірма, зловживаючи службовим становищем, завищила вартість робіт та поставленого обладнання на 2 млн грн. Договір про реконструкцію Палаці спорту вартістю 93,62 млн грн. КП «Управління Капітального будівництва» міста Запоріжжя уклало з «Буд-Енерго-Стандарт» ще у 2012 року. Тоді  засновником «Буд-Енерго-Стандарт» була віргінська «Трейд Груп Текнолоджі Корп.», а директором був Юрій Матвєєв. Наразі власниками підприємства є Юрій Марущак і Дмитро Скоробагатов. Керівник – Дмитро Нахман.

Ні корупції!