Хто стоїть за кандидатами в мери Києва

Depo.ua вирішив проаналізувати, хто зацікавлений в перемозі того чи іншого кандидата в мери Києва.

42_34718880_615x462

Віталій Кличко – фаворит мерських перегонів, висунутий від БПП "Солідарність", має декілька джерел підтримки.

По-перше, Кличко чинний мер і на його користь ефективно використовується міський бюджет. Різноманітні соціальні виплати киянам, програми з ремонту під’їздів тощо – все це проходить під егідою чинного мера столиці.

Крім того, Кличко має цілу групу підтримки з бізнесменів. Зокрема, мова йде про забудовника Вадима Столара, який є фактичним головою передвиборчого штабу Кличка, і також отримав квоту у списку БПП-"Солідарність". Так, на Оболоні балотується його родичка Людмила Антоненко. Не варто забувати і про першого заступника КМДА і за сумісництвом співвласника будівельної компанії КАН Ігоря Ніконова.

Втім, небайдужим до кампанії мера-боксера називають сусіда Ніконова у Конча-Заспі, одіозного олігарха, нардепа Сергія Льовочкіна, який, якщо вірити повідомленням ЗМІ, фактично завів у виборчий штаб Кличка американських політтехнологів, пов'язаних з Полом Манафортом – спеціалістом, що багато років працював на Партію регіонів та Віктора Януковича, і якого привів саме Льовочкін. Зараз Манафорт веде місцеву кампанію для "Опозиційного блоку", в той час як у штабі Кличка помітили політтехнолога Сема Паттена, який довгий час працював з головним політтехнологом Льовочкіна.

Сергій Гусовський, який представляє "Самопоміч", веде досить стриману кампанію. Враховуючи досить невисокі перспективи його виходу у другий тур, Гусовський, за деякими даними, фінансує свій штаб переважно із власної кишені. Не варто забувати, що представник партії Садового – відомий столичний ресторатор, якому належать одні з найбільш дорогих закладів у Києві. Проте, знаючи серйозні зв'язки "Самопомочі", можна припустити, що свою користь від діяльності Гусовського може отримати Ігор Коломойський та деякі інші грошові "мішки".

На кампанію "УКРОПівця" Геннадія Корбана грошей, на відміну від того ж Гусовського, явно не жалкують. Широка зовнішня реклама, оренда на Майдані одного з ресторанів у "Глобусі" для Громадської мерії Києва – все це коштує величезних коштів. Тільки от вихлоп від креативу політтехнолога Сергія Гайдая, який працює над кампанією соратника Ігоря Коломойського, який власне і "веде" Корбана, прагне до нуля.

Василь Гацько, якого, якщо вірити білбордам, всі "бояться", продовжує розкручувати напівмертву партію "ДемАльянс", яка за півтора роки функціонування в Київраді, не змогла нічого показати. Все дійшло до того, що фракція, яка і так складала "аж" цілих два депутати, розкололася – Галина Янченко влітку повідомила про вихід з цієї політсили. Втім, активна зовнішня реклама свідчить, що Гацьку все ж таки вирішили дати другий шанс. Подейкують, що цей проект подобається олігарху і "регіоналу" Василю Хмельницькому, який попри програш у суді щодо забудови Біличанського лісу, зберігає різноманітні інтереси в Києві. Втім, ходять чутки, що певна допомога надається і Вадимом Столаром.

Борислав Береза, який представляє "Партію рішучих громадян", яскраво стартував, але потім різко загальмував. За інформацією нашого видання, це пов’язано з проблемами у фінансуванні. На "старті" Березі допомогав Ігор Коломойський, який розраховував на те, що Береза стане локомотивом "УКРОПу" в Києві. Однак потім почалися непорозуміння, які призвели до того, що у Коломойського вирішили відмовитися від послуг нардепа. Зараз, за деякими даними, Береза, який явно хоче реалізувати самостійний проект, без вливання у інші політсили, нібито співпрацює з Адміністрацією Президента і свідомо йде на те, щоб не вийти у другий тур, поступившись цим почесним місцем Олександру Омельченку.

Олександр Омельченко на старості літ став "весільним генералом" на місцевих виборах. Перед ним поставлено два завдання: по-перше, провести до Київради "Єдність", у якій засіли різноманітні одіозні персонажі часів Леоніда Черновецького. По-друге, героїчно програти Кличку у другому турі мерських виборів. Під це знайшлися і відповідні "куратори". Зокрема, мова йде про екс-голову Шевченківської РДА Віктора Пилипишина, а також представників "молодої команди" Черновецького Аллу Шлапак, Сергія Кримчака та Віталія Павлика. Також не варто забувати про екс-"ГАКівця", забудовника Олександра Лойфенфельда.

Втім, не виключено, що певні надії на Омельченка покладає й Рінат Ахметов, який працював з СанСаничем і на минулих місцевих виборах. Тоді депутатом Київради від "Єдності", зокрема, став голова спостережної ради підконтрольної Ахмєтову компанії "Київенерго" Іван Плачков.

Юрій Єхануров, якого висунуто у кандидати в мери Києва від "Відродження", поки особливо нічим не запам’ятався. А отже і говорити про великі витрати не варто. Втім, враховуючи, що загальне фінансування "Відродження" наразі проходить через нардепа Віталія Хомутинника, можна припустити, що і кампанії екс-прем’єра допомагає саме він. А враховуючи, що з "Відродженням" активно співпрацює Ігор Коломойський, можна припустити, що Юрій Іванович і тут має підтримку.

Володимир Бондаренко на відміну від багатьох інших кандидатів, діє акуратно та грошима не розкидається. Тим паче, що він, за деякими даними, також не знайшов серйозних ресурсів задля ведення ефектної кампанії. У "Батьківщині" та в Тимошенко зараз не найкращі часи в плані грошей.

Олександр Пузанов з "Опозиційного блоку" – це креатура вищезгаданого Сергія Льовочкіна, і за деякими даними, є його близьким другом. Тому питання того, хто стоїть за недешевою кампанією екс-заступника голови КМДА часів Олександра Попова – це секрет Полішинеля.

Володимир Рубан, який відомий тим, що очолює групу, яка опікується звільненням полонених українських військових, іде в мери Києва від партії "Офіцерський корпус". Рубана називають людиною кума Путіна Віктора Медведчука. Можна припустити, що Ахметов, який зараз товаришує з Медведчуком на донбаському напрямку, також має певне відношення до Рубана. Але, скоріш за все, він занадто дрібний та безперспективний, особливо у порівнянні з глобальними інтересами Ахметова в столиці. Тож, Рінат Леонідович так чи інакше змушений вирішувати свої питання не з мером, а у найвищих кабінетах держави.

!!!!!!!!kandidat_NEW_MALA