Почалось розслідування щодо вагонів, які вкрали фірми Ахметова та Пригодського

За часів Віктора Януковича Україна втратила понад 10 тисяч вантажних вагонів і сотні мільйонів гривень завдяки зловживанням фірм Ріната Ахметова, Антона Пригодського та тодішнього уряду, - повідомляє UA1.

Рінат Ахметов

Рінат Ахметов

Слідче управління ДФС веде розслідування злочинів колишнього керівництвом Кабміну, Фонду держмайна, Мінтрансу та "Укрзалізниці".

Про це свідчить визначення Солом'янського суду Києва від 29 вересня 2015 року, розміщене в Єдиному реєстрі судових рішень.

Мова йде про зловживання навколо компанії "Укртранслізинг". Вона була створена як державна компанія, але в 2003 році, за рішенням уряду Віктора Януковича, перейшла у приватні руки.

Акціями на 691 млн грн заволоділи пов'язані між собою юридичні особи - "Лемтранс" (підконтрольний Рінату Ахметову), корпорація "Міжрегіональний Промисловий Союз" (Антона Пригодського) і "ПБК "Емброл-Інжиніринг" (пов'язують з Антоном Пригодським і екс-керівником "Укрзалізниці" Володимиром Козаком).

Але "Укртранслізинг" отримав від недержавних акціонерів тільки 10% від суми продажу цінних паперів у розмірі 69 млн грн, що призвело "до неправомірного зменшення державної частки в статутному капіталі ВАТ "Укртранслізинг" і втрати контрольного пакета акцій".

При цьому держава оплатила свою частину викуплених акцій основними засобами - "Укртранслізингу" було передано понад 10 тис. вантажних вагонів на суму понад 208 млн грн.

Більшу частину цих вагонів було передано на користь корпорації "Міжрегіональний промисловий союз", 1337 вагонів отримав АТ "ФМС Груп", 199 вагонів - ЗАТ "Технокомплектлізінг" (Росія).

Для відчуження грошових коштів "Укртранслізингу" його акціонери створили фірми "Аеролізінг України" та "Українська транспортно-операторська компанія", в які було внесено 520 млн грн для будівництва літаків і ремонту вагонів "Уктранслізінгу".

Фінансові операції "Укртранслізингу", спрямовані на поповнення статутного фонду "Української транспортно-операторської компанії" на 220 млн грн, мають ознаки відмивання доходів.