Українців кваплять повідомляти про недобросовісних майбутніх прокурорів

1Усього 23% кандидатів на посади місцевих прокурорів - нові люди. Юристи кваплять українців повідомляти про недобросовісність кандидатів, оскільки часу лишилось дуже мало.

З 19 жовтня  розпочинаються співбесіди із кандидатами на зайняття керівних посад в прокуратурах  Київської, Вінницької, Житомирської, Рівненської, Черкаської, Чернігівської областях та м. Києва.

Про це повідомляє на своїй сторінці у мережі facebook Олександра Яценко, адвокат, член конкурсної комісії.

Заявки для конкурсу подали чинні працівники прокуратури та ті, які не мали досвіду роботи у цій сфері. Проте наразі, за результатами 2-х етапів відбору залишилось тільки 23% людей, які не були раніше в прокурорській системі.

“Як практикуючий адвокат, яка постійно стикається з прокурорами під час досудових розслідувань та в суді, я розумію, що знання закону (проходження кандидатами 2-х етапів відбору) не є тим достатнім критерієм”.

За словами заступника Генерального прокурора Віталія Каська, переважна більшість претендентів на керівників у місцеві прокуратури другий тест на ІQ склала на середній бал.

"Я можу сказати по харківському осередку, де я входжу до складу комісії. Тут здавали тестування претенденти із Сумської, Полтавської, Луганської  і Харківської областей.  Результати різні. Мінімальний - 5 балів, менше яких не можна було набрати, максимальний - 88,3. Переважна більшість претендентів тест на ІQ здавала десь на рівні від 20 до 45 балів", - зазначив заступник генпрокурора, пише УП.

Перелік кандидатів можна знайти у відкритому доступі. До співбесіди з комісією допущені тільки перші 16 кандидатів (відмежовано рискою).

Адвокат Автомайдану Роман Маселко закликає громадян, зокрема українських адвокатів, переглянути списки кандидатів і повідомляти конкурсну комісію про факти недоброчесності.

“Прошу усіх (особливо адвокатів) передивитись списки і якщо маєте об’єктивні факти недоброчесності кандидатів на керівні посади, обов’язково повідомляйте Яценко Олександрі. Якщо ми хочемо, щоб у прокуратурі працювали достойні люди, прошу долучатися до їх конкурсного відбору. І потім не нарікайте на прокуратуру”, - звернувсяна на своїй сторінці у мережі facebook адвокат Роман Маселко.

Як повідомляв раніше заступник генерального прокурора Юрій Севрук, зарплата прокурора місцевої прокуратури складе не більше 4 тис. гривень.

За його словами, Генпрокуратура надіслала листа з проханням про виділення 4 мільярдів гривень з державного бюджет, однак виділяються лише понад 2 мільярди.

Заступник каже, що така зарплата місцевого прокурора міститиме в собі корупційні ризики.