У центральному апараті ДФС 42% осіб підпадають під люстрацію – Козаченко

Люстрацыя

Одним із найбільших саботажників люстрації є Державна фіскальна служба України (ДФС), заявляють у департаменті з питань люстрації Міністерства юстиції. Остання люстраційна перевірка в ДФС виявила, що майже половина службовців не мають права обіймати свої посади. Натомість у ДФС запевняють, що готові до кадрових змін та скорочення штату, - повідомляє Радіо Свобода.

Міністерству юстиції дали можливість перевірити Державну фіскальну службу України. Виявилося, що 42 відсотки службовців центрального апарату Державної фіскальної служби підпадають під дію закону про очищення влади, розповідає директор департаменту з питань люстрації Мін’юсту Тетяна Козаченко.

«Ми перевірили особисті справи всіх посадових осіб. Ми виявили, що зараз система чинить спротив настільки, що в центральному апараті ДФС 42 відсотки не мають права обіймати свої посади. У територіальних органах Фіскальної служби підпадають під люстрацію 15 відсотків службовців», – говорить Козаченко.

Вона також додала, що голова Фіскальної служби Роман Насіров у ці 42 відсотка не входить.

На початку жовтня Державна фіскальна служба повідомляла про те, що люстраційна перевірка була ініційована самою службою.

«Це перший випадок перевірок щодо виконання норм Закону України «Про очищення влади» за ініціативою органу, який перевіряють», – йдеться у повідомленні прес-служби ДФС.

Раніше голова ДФС Роман Насіров заявляв, що Державна фіскальна служба готова до реорганізації структури та скорочення штату, відповідно до затвердженого Міністерством фінансів України штатного розпису та за результатами діяльності комісії, яка складається з фахівців Міністерства юстиції та незалежних громадських представників.

«Працівники ДФС не будуть переводитися на посади автоматично. Це буде зовсім новий процес, який ніколи не відбувався раніше. Ті, хто претендують на посади, повинні будуть пройти вдосконалену процедуру відбору, яку було розроблено спільно з представниками консорціуму незалежних НR-консультантів, залученими за ініціативою ДФС», – зазначив голова ДФС Роман Насіров.

Він також повідомив, що процес оновлення кадрового потенціалу в ДФС вже розпочато і станом на сьогодні вже змінено понад 600 керівників, а до кінця року очікується скорочення штату служби на 20 відсотків. Вдвічі буде скорочено і кількість територіальних органів – податкових інспекцій та збільшено кількість центрів із обслуговування платників податків.