«На ремонті!», або Як столичні РДА зривають терміни відкриття open space

561

Фото з сайту desn.kievcity.gov.ua

«Ні корупції!» з’ясував, що станом на середину жовтня лише одна столична РДА – Деснянська – готова похвалитися виконанням доручення столичних властей щодо відкриття до 1 вересня на перших поверхах всіх райдержадміністрацій в місті Києві open space з надання громадянам адміністративних послуг. Решта районних у столиці чиновників лише в процесі до відкритих офісів.

Реалізацію проекту «Система надання адміністративних послуг в електронному вигляді (Е-послуги)» у Київській міській раді вважають одним із головних кроків реформування сфери надання послуг киянам. За їхніми словами, упровадження проекту має підвищити якість і доступність надання адміністративних послуг, все це має бути схожим на європейські стандарти, а діяльність органів влади має стати більш прозорою, оскільки громадяни та бізнес самі матимуть доступ бізнесу до відкритих державних реєстрів та баз даних. Крім того, кажуть у мерії, зникне ймовірність виникнення корупції через відсутність контакту між суб’єктом звернення та суб’єктом надання послуг, тобто, між громадянином та чиновником.

Відкритий простір у районах

До 1 вересня 2015 року всі столичні РДА мали завдання - провести відповідні роботи з переобладнання перших поверхів своїх будівель під так звані open space з надання громадянам адміністративних та інших послуг. Жодних кабінетів, за задумом, там бути не повинно - лише скляні стіни. Адміністратори в офісах працюватимуть під відеонаглядом, а громадянам більше не доведеться бігати по поверхах і різних управліннях, з кабінету в кабінет, тому що на рецепції їм мають повідомити, до якого фахівця потрібно звернутися та ще й допоможуть записатися в електронну чергу.

Так це виглядає в ідеалі. Фото: eveningkiev.com

Так це виглядає в ідеалі. Фото: eveningkiev.com

Крім цього, РДА мали завдання вивчити і систематизувати, які послуги найбільш популярні серед населення, будуть надаватися безпосередньо в приміщеннях РДА задля ефективності роботи ЦНАП та структурних підрозділів райдержадміністрацій та КМДА. Адже за статистикою, кажуть у мерії, 90% роботи РДА припадає саме на обслуговування жителів району, і кияни знають, що в кожному районі, де вони проживають, є будівля в якій розташована райдержадміністрація, тобто, знають, куди можна звернутися для вирішення своїх питань.

7 липня 2015 року Робоча група з опрацювання питання можливості надання публічних послуг (в тому числі адміністративних) в електронній формі з використанням мережі Інтернет за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи «Е-послуги» на чолі з секретарем міськради Олексієм Резніковим перевірила готовність приміщень РДА до роботи в новому форматі.

«Святошинська РДА на чолі з Іллею Сагайдаком ще місяць тому почала демонтувати перегородки першого поверху, і зараз там проводять оздоблювальні роботи і, впевнений, найближчим часом святошинці зможуть оцінити роботу свого роду ЦНАП нового формату. Найближчим часом роботи почнуться в Оболонському (голова Олександр Цібульщак ) та Дарницької (голова Геннадій Синцов) РДА», - розповідав  тоді Олексій Резніков.

У свою чергу, голова Шевченківської РДА Олег Гаряга пообіцяв, що вже через півтора місяці мешканці району зможуть отримати всі послуги на першому поверсі адміністрації.

Тобто, у липні всі обіцяли бути готовими до вересня.

На ремонті

У Святошинській районній у м.Києві держадміністрації «Ні корупції!» повідомили, що станом на 2 жовтня ремонтні роботи на першому поверсі адмінбудівлі завершуються. Відкриття оновленого Центру надання адмінпослуг заплановано на першу декаду жовтня 2015 року (досі не відкрито – авт.). Як повідомив керівник апарату Святошинської РДА М.Пашинський, найбільше досягнення – з 1 жовтня Центром розпочато прийом заяв про державну реєстрацію прав на нерухоме майно.

Святошинкивка

У приміщенні Оболонської в м.Києві РДА ремонт також на фінальній стадії. Орієнтовна дата відкриття Центру, за прогнозами чиновників, 15 жовтня. Нині в електронному форматі Центр надає лише «Витяг з Державного земельного кадастру» ГУ Держгеокадастру м. Києва.

Оболонська

У Шевченківській РДА розповіли, що станом на початок жовтня звершено капітальний ремонт на першому поверсі адмінбудівлі для створення «прозорого офісу». Нині тривають закупівлі меблів та офісної техніи. Крім того чиновники думають над організацією роботи офісу. Орієнтовна дата відкриття – друга половина жовтня.

евченкывська

Печерська РДА відзвітувала, що ремонт тільки триває. Оскільки там будівля 60-х років забудови, то для того, щоб переобладнати перший поверх від open spase, вони мусили робити капітальну перебудову. В результаті, чиновники обіцяють Центр надання адмінпослуг в 4 рази більший, ніж був досі. Нинішній Центр надання адмінпослуг до системи «Е-послуги» не підключений.

печерська

У Солом’янській РДА питання «Ні корупції!» про переобладнання першого поверху будівлі під Центр надання адмінпослуг проігнорували.

оломянська

Лідером серед запровадження надання електронних адмінпослуг виявилась Деснянська РДА.

Центр адміністративних послуг у Деснянському районі відкрито ще у 2013 році. Фото: desn.kievcity.gov.uа

Центр адміністративних послуг  Деснянського району відкрито 2 роки тому.  Фото: desn.kievcity.gov.uа

По-перше, Центр з надання адмінпослуг за системою «прозорий офіс» там вже працює на першому поверсі. По-друге, за допомогою «Е-системи» там здійснюється надання 4 адмінпослуг.

деснянська

«Тренуйтеся стрибати в сухий басейн»

Веб-портал «Е-послуги» було розроблено відповідно до Міської цільової програми розвитку електронного самоврядування в місті Києві на 2012-2014 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 10 жовтня 2011 року №602/6838.

Попри те, що столичні власті давали РДА часу до 1 вересня бути готовими працювати в нових приміщеннях і за допомогою нової системи «Е-послуги», одначе станом на середину жовтня у Київській міськраді «Ні корупції!» повідомили, що веб-портал розроблено, але система досі працює в тестовому режимі.

Вартість розробки порталу склала 400 000 гривень. Тендер на розробку виграла українська компанія ПрАТ «Центр комп’ютерних технологій «Інфоплюс». До слова, ця ж компанія не вперше виграє державні тендери. Зокрема, вона є розробником Єдиного державного порталу адміністративних послуг та порталу адмінпослуг Луцька. Програмне забезпечення свого часу у цієї компанії купувало міністерство економічного розвитку і торгівлі, тоді вартість угоди  склала майже 10 мільйонів гривень.

Раніше, за процедурою закупівлі в одного учасника КМДА купувала в цієї компанії послуги електронного документообігу, обґрунтувавши, що дана закупівля, пов’язана із захистом прав інтелектуальної власності.

За часів Януковича, у 2012 році ця ж компанія оновила програмного забезпечення системи електронного документообігу Державному управлінню справами на 480 000 гривень.

Найбільшими акціонерами ПрАТ "Центр комп’ютерних технологій "ІнфоПлюс" є Віктор Кахута (50,9%) і В’ячеслав Івашина (19,5%).

Валентина Новицька, «Ні корупції!»