Йде боротьба за ділянку, яку орендує екс-депутат

Дерибан земліДепутати знову розглянуть можливість не продовжувати оренду земельної ділянки на вулиці Кафедральній, 13 у Старому місті. Проте на ділянку одразу ж претендує суборендатор ТзОВ «Луцькміськбуд», який зареєстрував на ділянці нерухоме майно.

Про це стало відомо 16 жовтня під час спільного засідання експетрної групи та комісії міської ради з питань міжнародного співробітництва, молоді та спорту, - повідомляє Волинське агентство розслідувань.

Депутат міської ради Павло Данильчук розповів, що поки що орендарю продовжили договір оренди. Проте суборендар «Луцькміськбуд» зареєстрував там нерухоме майно, тож після розірвання договору оренди він претендує на цю ділянку.

Складність питання ще й у тому, що на ділянці знайшли археологічну пам’ятку 17 століття, яку мають взяти під контроль держави, надання їй відповідного статусу та охорони. Запити про стан внесення пам’ятки до реєстру обласного управління культури вже відправили з міської ради.

Отож, від ТзОВ «Луцькміськбуд» пред’явили витяг із реєстру реєстраційної служби про те, що на ділянці знаходиться недобудоване будівництво. Будівництво нібито виконано лише на 3%. Тож після розірвання договору з орендарем, право на оренду ділянки автоматично отримує суборендар «Луцькміськбуд».

Відтак депутати не мають нічого проти розірвання договору оренди з орендарем, але проти передачі землі суборендаторам, оскільки на території знаходиться архітектурна пам’ятка, яка просто розвалюється. Члени комісії та експертної групи вважають за доцільне провести перевірки будівництва із залученням архбудконтролю, представників заповідника та органів охорони навколишнього середовища. Пропонували навіть звернутися в обласну прокуратуру з пропозицією провести перевірку про готовність незавершеного будівництва та чи не змінили бува цільового призначення земель.

Проте начальник земельного управління міської ради Сергій Шабала розповів, що орендар звернулася з проханням про розірвання договору, проте вона також надавала згоду на суборенду. Шабала додав, що у вівторок на земельній комісії рекомендували розірвати договір з орендарем і одразу передати права на оренду суборендарю «Луцькміськбуд».

Отож , дані проекти рішень розглянуть під час наступної сесії.

Як відомо, «Луцькміськбуд» належить екс-депутату Тихону Павлюку.