Хабарника не посадили через щире каяття

Суддя 2Київський суд Харкова оштрафував директора комунального підприємства місцевої облради, який вимагав хабар у розмірі 14 тис. грн. Про це пише «Перша інстанція».

На лаві підсудних опинився директор комунального підприємства «Харківський регіональний інженерно-консультаційний центр», призначений на посаду в квітні 2010 року.

У травні 2014 до директора КП звернувся житель області з питанням про виготовлення детального плану території для розміщення газової автозаправної станції в смт. Дворічна Харківської області.

Той йому відправив написати заяву в Департамент містобудування та архітектури облдержадміністрації для отримання держвимог на розробку плану. Там підприємця також не шанували, повідомивши клієнта, що для початку йому слід надати відомості про проектної організації, яка виконуватиме проектні роботи.

Тоді заявник знову прийшов до директора комунального підприємства. Вже йшов третій місяць його спроб набути необхідні документи. Керівник «регіонального інженерно-консультаційного центру» погодився «допомогти»: прискорити і здешевити цю послугу. Для початку він повідомив розцінки: виготовлення детального плану його підприємством складе близько 50 тис грн, але він зможе забезпечити йому більш низьку ціну - 28000 гривень, якщо підприємець половину цієї суми покладе йому в кишеню. Топ-менеджер комунального підприємства також запевнив, що гарантує зелене світло для подальшого затвердження необхідних документів.

У вересні минулого року вони вдарили по руках. 14000 гривень власник автозаправного бізнесу повинен був заплатити комунальному підприємству, ще стільки ж - передати у вигляді хабара.

Вони зустрілися в жовтні, після того як підприємець перерахував частину офіційної плати - 7000 гривень - на рахунок КП. А через кілька днів він передав директору комунального підприємства частину хабара - 3000 гривень. Останній запевнив, що якщо не отримає решту 11000, то детальний план території «буде виготовлений неякісно і його не затвердять».

Напередодні Нового року сталася наступна передача хабара в розмірі 4000 гривень. Тоді ж керівник КП повідомив, що для виготовлення детального плану необхідно зареєструвати в Департаменті містобудування області топографічну зйомку території. Щоб її приймання пройшла гладко, слід було «накинути» ще 500 гривень.

Бізнесмен погодився. Останню частину хабара він віддав у лютому 2015-го року в розмірі 7000 гривень - «за якісне та своєчасне виготовлення детального плану території для розміщення АГЗС».

За останнім траншем послідувало затримання хабарника. Як сказано в тексті судового вироку, директор інженерно-консультаційного центру на суді свою провину визнав повністю, розкаявся.

Суд врахував, що обвинувачений раніше не судимий, позитивно характеризується, одружений, має на утриманні та виховує двох неповнолітніх дітей. Тому пом'якшувальною обставиною суддя визнав «щире каяття».

«Сукупність зазначених обставин дає підстави для призначення обвинуваченому основного покарання у вигляді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 368 і ч. 2 ст. 369-2 КК України », - сказано в рішенні суду.

У підсумку його оштрафували на 18700 гривень з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій у державних і комунальних підприємствах на один рік.