У Шокіна відмовилися заводити справу проти Порошенка

фото з сайту Генеральної прокуратури

фото з сайту Генеральної прокуратури

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос не побачив підстав для перевірки інформації про відмивання великих сум, до яких, нібито, мають відношення народний депутат Ігор Кононенко і президент Петро Порошенко, повідомляє «Перша інстанція».

Згідно з опублікованою інформацією, один з народних депутатів України (ім'я не уточнювалося) звернувся до столичного суду зі скаргою на бездіяльність Генерального прокурора Віктора Шокіна, що полягали в невнесенні їм відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЕРДР).

Як з'ясувалося, 15 вересня 2015 цей парламентарій направив Генеральному прокурору депутатське звернення про факти, пов'язаних з причетністю президента України Петра Порошенка та народного депутата Ігоря Кононенко до офшору Intraco Management LTD. Він зазначав, що через зазначену фірму зловмисники відмивали гроші в особливо великих розмірах і ухилялися від сплати податків. Таким чином, нардеп просив внести відомості до Реєстру досудових розслідувань про можливе скоєння зазначеними вищими посадовими особами держави кримінальних правопорушень, передбачених ст. 209 КК і 212 КК України.

У відповідь Генпрокуратура направила лист із підписом замгенпрокурора - Головного військового прокурора Анатолія Матіоса від 24 вересня 2015 року. У ньому повідомлялося, що підстави для внесення відомостей до ЕРДР відсутні.

Таким чином, «вимоги КПК України, яким на прокурора покладено обов'язок прийняти та зареєструвати заяву або повідомлення про злочин, Генеральним прокурором не виконані, відомості по депутатським зверненням в ЕРДР не внесені, що свідчить про допущену Генеральним прокурором України бездіяльності», - сказано в позові нардепа, поданому до суду.

Проте суддя відмовив. Раніше ЗМІ повідомляли, що в 2012 - 2015 рр. компанія Intraco Management LTD проводила валютні платежі і отримувала переклади в сотні тисяч євро з рахунків інших офшорних компаній. У платіжних дорученнях для зв'язку вказувалася електронна пошта нинішнього народного депутата Ігоря Кононенко. Нібито, гроші з цих рахунків потрапляли на рахунок його дочки, а також йшли на обслуговування літака нинішнього президента Петра Порошенка.