Головна освітянка Миколаївської ОДА звинувачує за хабарі студентів

хабариНовий директор департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації Алла Веліховская знає про проблеми корупції в місцевих вузах тільки з преси і вважає, що студенти часто самі провокують на хабарі викладачів. Про це чиновниця розповіла в коментарі «NikLife».

- Про ці проблеми я читаю в ЗМІ, але конкретно до нас, жодної скарги не надходило від студентів. Це я вам точно можу сказати.

Але у випадку виникнення фактів корупції, Веліховская рекомендує учням звертатися безпосередньо в департамент. Правда, через автономії вишів, управління освіти в силу своїх повноважень не завжди може вплинути на ситуацію в навчальних закладах.

- Тому що у нас сьогодні вузи автономні, і ми не маємо на них такого впливу, це по-перше. А по-друге, якщо і є такі звернення, то вони в більшості своїй анонімні. Якби вони не були анонімними, тоді дійсно можна щось робити. Якщо боїться одна людина, це зрозуміло, але якщо це вся група. Коли відбуваються такі корупційні дії в закладі - це неправильно, цього не повинно бути. Ми співпрацюємо з органами, вони до нас приходять і ставлять запитання. Ми допомагаємо їм усім, чим можемо. Але студентів, які б конкретно приходили до нас, таких не було. І ми реагуємо на всі звернення.

При цьому начальниця облвно вважає, що студенти часто самі винні в сформованій ситуації - через небажання вчитися вони самі провокують викладачів на хабар. А всі повідомлення про корупцію, за її словами, далеко не означають правду, адже молодь схильна обманювати або навіть перебільшувати.

- У більшості студенти самі не навчаються і самі це провокують. Більшість студентів, які не хочуть вчитися, їм легше оплатити. А потім відбувається таке. Не вивчив, приїхав додому, мамі каже: «Не здав». «Чого не здав?». Відповідає: «А тому що хабар вимагали. А у мене немає грошей». Тому це ще не завжди і правдою буває, що вони говорять. І студенти, які навчаються, ми їх знаємо, їх дуже багато. Вони виграють різні конкурси, беруть участь в олімпіадах, і там мови немає ні про які хабарах. Вони вчаться. І якщо ми хочемо європейську освіту, про який всі студенти говорять, то в першу чергу треба вчитися. Якщо будуть вчитися, то і не буде навіть такого поняття, як хабарництво. Воно від чого виникає? Тому студенти також в цьому винні, - зазначає Веліховская.

Як приклад вона наводить позитивний досвід своїх дочок, які навчалися в Чорноморському державному університеті імені Петра Могили.

- За всі шість років ми жодного разу ми не чули слово «хабар». І це пов'язано з тим, що поки студент не вивчить, він там не складе іспит. Думаю досвід «могилянки» можна використовувати сьогодні в якості прикладу. Там хабарництва немає. І студенти отримують якісну освіту. Як в інших вузах, не знаю, діти там не вчилися. Це я вам як мама можу точно сказати.

Нагадаємо, що нещодавно розгорівся корупційний скандал на кафедрі технології суднового машинобудування Національного університету імені адмірала Макарова. У той же час, проблема корупції не оминула і Національний університет імені В.А. Сухомлинського, чиїх викладачів судять за отримання хабара від студентів заочної форми навчання.