Суддя поновила на посаді запорізького міліціонера, який керував побиттям майданівців

судСуддя Комунарського районного суду Марія Дмитрієва своїм рішенням відновила на посаді заступника начальника райвідділу міліції Ігоря Мурашко, який зараз перебуває на лаві підсудних за звинуваченням в організації жорстоких знущань над людьми. Прокуратура буде домагатися покарання для судді. Про це пише Валерій Бутенко у «Субота плюс».

Після того, як 26 січня 2014 міліція і «тітушки» провели кривавий розгін мирних городян, що мітингували проти режиму Януковича, масові протестні виступи в Запоріжжі практично припинилися. Проти десятків побитих людей порушили незаконні кримінальні справи, сотні людей оштрафували за нібито адміністративні правопорушення. Але в Запоріжжі ще залишилися сміливі і порядні люди. Близько десяти патріотів прийшли 19 лютого до воріт військової частини Внутрішніх Військ, розташованої на вулиці Радіо.

За словами Вадима Тихонова, одного з учасників подій того дня, активісти Майдану хотіли поспілкуватися з міліціонерами та відмовити їх від поїздки до Києва, де планувався силовий розгін демонстрантів. «Ми стояли без призовних плакатів і який-небудь символіки, - згадує Тихонов. - Раптово під'їхав автобус, з якого вискочили близько двадцяти міліціонерів. Вони накинулися на нас і почали бити руками, ногами і кийками ».

Потім потроху найактивніших протестантів кинули в автобус і відвезли в Комунарський райвідділ міліції Запоріжжя, в якому тривали знущання і тортури. Людям наділи на руки наручники, одягли мішки на голови, поставили на коліна і били.

За словами потерпілих, міліціонери також пограбували їх, забравши гроші та особисті речі. Потім, вже вночі, затриманих активістів відвезли до суду Комунарського району. За адміністративними протоколами за нібито злісну непокору законним розпорядженням працівників міліції кожному з пікетників впаяли штраф у розмірі 160 гривень.

Після того, як звалився режим Януковича, прокуратура області почала розслідування проти людей, які організували в Запоріжжі масові побиття мирних протестантів. За розгін Майдану 26 січня на лаві підсудних опинився екс-глава Запорізької обладміністрації Олександр Пеклушенко і голова Запорізької облради Віктор Межейко. Пеклушенко не дожив до оголошення вироку, він застрелився з рушниці у власному будинку в березні цього року. Межейко за звинуваченням в організації кривавого розгону Запорізького Майдану засудили на три роки умовного терміну.

Потрапив на лаву підсудних і майор міліції Ігор Мурашко, який, як вважає слідство, керував побиттям людей 19 лютого біля воріт військової частини Внутрішніх Військ. Заступнику начальника Комунарського райвідділу міліції Мурашко, відстороненого від посади, поставили в провину ч.2 статті 365 КК «Перевищення влади або службових повноважень, яке супроводжувалося насильством». За такі злодіяння «світить» від трьох до восьми років позбавлення волі.

Запобіжний захід для міліціонера суд обрав щадну - особисте зобов'язання. Тому Мурашко зміг побувати в зоні АТО.

Днями суддя Комунарського районного суду Марія Дмитрієва в рамках кримінального провадження за звинуваченням Ігоря Мурашко в «Перевищення влади, яке супроводжувалося насильством», приготувала сюрприз. Вона винесла рішення про відновлення майора на посаді заступника начальника Комунарського райвідділу міліції Запоріжжя.

Як повідомив Олександр Шацький, прокурор Запорізької області, на настільки дивне рішення суду прокуратура подала апеляційну скаргу, вимагаючи скасувати вердикт про поновлення на посаді. А щодо самої Марії Дмитрієвої прокуратура готує подання до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з проханням дати оцінку її дій.